Bevallotta, hogy ő szúrta mellkason a pingpongszövetség alelnökét

A gyanúsított azonban a tárgyaláson nem tett vallomást a 2012-es eset kapcsán.

NT
2014. 05. 09. 14:33
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Koszta János elmondta: a vádirat szerint a két férfi 2002-től folyamatosan együtt dolgozott, baráti, bizalmi kapcsolatban álltak egymással. A 43 éves dunavarsányi M. József barátja kérésére tulajdonosa és ügyvezetője lett több kft.-nek is, ám a cégeket ténylegesen a későbbi áldozat irányította, és a bankszámlák felett is ő rendelkezett.

Mindennek fejében az ígéret szerint M. József a remélt haszonból részesedésre számíthatott. Az volt a feladata, hogy főnökét különböző megbeszélésekre, találkozókra vigye gépkocsival, valamint a cégek működésével kapcsolatos iratokat írjon alá. Mindezért egy ideig havi 100 ezer forintot kapott bankszámlán munkabér címén, további 100 ezret pedig zsebbe, valamint esetenként kisebb összegeket költségei fedezésére.

A sértett is több kft. tulajdonosa és ügyvezetője volt, és az egyik cége 2009-ben 144 millió forint erejéig hitelkeret-szerződést kötött egy bankkal. Mivel a pénz lehívásának feltételéül a bank jelzálogjogot kötött ki, a sértett megkérte a vádlottat, hogy dunavarsányi ingatlanját adja fedezetként. M. József vonakodva, némi „fenyegetés” hatására hozzájárult a dologhoz – derül ki a vádiratból.

A két férfi kapcsolatában 2011-ben törés következett be, a sértett többször kifogásolta a vádlott munkavégzését, gyakran megalázóan beszélt vele az alkalmazottak előtt is. A befelé forduló M. József ezeket a problémákat igyekezett magában elfojtani, de egyre nőtt benne a feszültség. Amikor a hitelező bank egy nagyobb összegű elmaradt fizetés miatt jelezte részbeni igényét a fedezet alatt álló házára, attól tartott, hogy a feleségével és négy gyermekével együtt utcára fog kerülni.

A vádlott 2012. november 12-én reggel a cég budaörsi telephelyének udvarán már sokadszor kérdezte meg főnökét, mit tudott intézni a banknál, mire a sértett durván visszaszólt, egyebek mellett azt mondta: „ mész a családoddal az utcára”. Ezután megkérte M. Józsefet, hogy vegye ki a bélyegzőt a kocsiból, amelynek egyik tárolórekeszében aztán a férfi kezébe akadt egy kés. Ezt magához vette és nagy erővel mellkason szúrta főnökét, aki még megpróbált telefonálni, de a garázs előtt elesett és perceken belül meghalt. M. József közben a budaörsi rendőrségen feladta magát.

A pénteki tárgyaláson a bíróság végzést hirdetett ki, amely szerint a vádtól eltérően emberölésnek is minősülhet a bűncselekmény – közölte Koszta János. Hozzátette: míg az erős felindulásban elkövetett emberölés büntetési tétele 2-től 8 évig terjed, addig emberölésért 5 és 15 év közötti büntetés szabható ki.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.