Koszta János elmondta, hogy a tizenhárom tagú csoport tagjai közül heten, köztük az értelmi szerzőnek számító első- és másodrendű vádlott is román állampolgár. A bíróság bűnszervezetben elkövetett, készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel való visszaélés és más bűncselekmények miatt az első- és a másodrendű vádlottat hét év fegyházra ítélte, a további tíz vádlottnak másfél és öt év közötti időre kell börtönbe vonulnia. Tizenharmadik társuk ügyét elkülönítve tárgyalják, mert a férfi szökésben van. Az első- és a másodrendű vádlott sem volt ott az ítélethirdetésen, mivel hasonló bűncselekményért mindketten egy német börtönben töltik büntetésüket – közölte a szóvivő.
A bíróság bizonyítottnak látta a vádiratban foglaltakat, amely szerint a komoly technikai háttérrel rendelkező bűnszervezet tagjai 2009 és 2011 között bankkártyák adataihoz jutottak hozzá oly módon, hogy adatszerző készüléket helyeztek el több bankautomatán. A leolvasott adatokat felhasználva százával készítették el a kártyák klónjait, amelyekkel azután megkíséreltek pénzt felvenni. Az adatszerzés Magyarországon kívül Németországban, Olaszországban, Csehországban és Dániában folyt, a pénzfelvételi kísérleteket magyar, cseh, kanadai és argentin településeken hajtották végre. A csoport tagjai munkatelefont és laptopot használtak, a részfeladatokat ellátó emberek jutalékot kaptak. A hamis kártyákkal megszerzett összeg több tízmillió forint.
Koszta János tájékoztatása szerint a szervezettől több mint hatszáz bűnjelet foglaltak le, ezek egy részét már megsemmisítették, egy másik részét pedig a Nemzeti Nyomozó Iroda bankkártya-hamisítással foglalkozó részlege kérte el oktatási célra. A kérés hátterében az áll, hogy a lefoglalt eszközökből komplett bankautomatát lehetne összerakni – tette hozzá a szóvivő. A hétfőn kihirdetett ítélet nem jogerős, mert az ügyész három nap gondolkodási időt kért, a védők pedig felmentésért, illetve enyhítésért fellebbeztek.