Előzetesbe kerülhetett az Összefogás Párt elnöke

A gyanú szerint a férfi, valamint élettársa és annak fia állampolgársággal üzletelt.

MTI
2015. 09. 11. 13:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A nyomozási bíró üzletszerűen elkövetett befolyással üzérkedés bűntette és más bűncselekmény miatt rendelte el az őrizetben lévő gyanúsítottak előzetes letartóztatását legfeljebb október 11-éig – mondta Toma Attila, a törvényszék sajtószóvivő-helyettese.Hozzátette, hogy a gyanúsítottak letartóztatását azért rendelte el a bíróság, mert megalapozottan tartani lehet a szökésüktől, illetve attól, hogy a szabadlábon hagyásuk esetén a tanúk befolyásolásával vagy tárgyi bizonyítási eszközök elrejtésével meghiúsítanák, megnehezítenék vagy veszélyeztetnék a bizonyítást.Futó Barnabás, Szepessy Zsolt ügyvédje az Origo kérdésére megerősítette, hogy a volt politikust, valamint élettársát és annak fiát a bíróság harminc napra előzetes letartóztatásba helyezte. Szilágyi László, a szabolcsi főügyészség szóvivője azonban az MTI érdeklődésére sem megerősíteni, sem cáfolni nem kívánta a hírportál értesülését.Az MTI-hez eljuttatott főügyészségi közleményben Zsíros Zsolt megyei főügyész az üggyel kapcsolatban azt írta, a megalapozott gyanú szerint a nyíregyházi férfi 2013 elején ismerkedett meg két ukrán állampolgárral, akikkel megállapodott abban: hivatali kapcsolatai révén segít a magyar állampolgárság kedvezményes honosítás útján való megszerzésében olyan további ukrán embereknek, akik egyébként törvényesen nem kaphatnák meg az állampolgárságot.Az „ügyintézésért” a férfi személyenként átlagosan ezer eurót kért, amelyet a két ukrán embertől kapott meg. Az ukránok feladata volt felkutatni azokat, akik szerettek volna magyar állampolgárságot szerezni. A pénz átadásával egyidejűleg az ukrán közvetítők a honosításhoz szükséges iratokat is átadták – ismertette a főügyész, hozzátéve: a férfi élettársa és annak fia rendszeresen segédkezett a pénz és az okiratok átvételében.Zsíros Zsolt megemlítette: többször előfordult, hogy a férfi hamis átvételi elismervényeket adott az ukránoknak, amivel azt próbálta igazolni, hogy a kedvezményes honosítási eljárás megindult az egyik magyar város polgármesteri hivatalában. 2013 végéig a férfi és két társa csaknem hatszáz ukrán honosítását vállalta, ebből kétszázmillió forint körüli összeget szereztek meg maguknak.Szepessy Zsolt 2006 és 2010 között volt a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Monok független polgármestere. A 2014-es parlamenti választáson az Összefogás Párt elnökeként indult, de nem jutott be az Országgyűlésbe.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.