Szanka Ferenc közölte, a vádirat szerint a 2009-ben a kecskeméti önkormányzat többségi tulajdonrészével létrehozott cég működtette a város élvonalbeli férfikosárlabda, -kézilabda és -röplabda szakosztályait. Az éves szinten több tízmilliós, túlnyomórészt önkormányzati támogatásból működő vállalkozás alapításkori marketingigazgatójának felkérésére vállalta el egy helybeli lakos a formális ügyvezetői feladatokat, úgy, hogy a ténylegesen irányítás nem az ő kezében lesz.
Az alapításkori marketingigazgató a sportolók járandóságának kifizetésre kidolgozott egy szerződéses konstrukciót: a részben külföldi versenyzőket minimálbéren foglalkoztatták, javadalmazásuk érdemi részét „arculatátviteli szerződésekkel” fizették ki, mivel a közterhek megfizetéséhez megfelelő anyagi fedezettel nem rendelkeztek.
Három vállalkozás 2009 és 2011 között fiktív számlákat állított ki marketing- és reklámtevékenységről a KSE Kft.-nek. A számlák átutalt ellenértékét a cégvezetők készpénzben felvették, majd visszajuttatták a KSE Kft. ügyvezetőjének, aki azután a sportolók járandóságát a munkaszerződésben járó juttatásokon felül – az adók kikerülésével – készpénzben kifizette. A teljesítés nélkül kifizetett számlák összértéke 425 millió forint volt.
A vádirat szerint az ügyvezető a bűncselekményt az alakuláskori marketingigazgató felbujtására és közreműködésével követte el, a cég könyvelője tudtával, aki közreműködött a valótlan tartalmú könyvelés elkészítésében. A három beszámlázó cég ügyvezetője bűnsegédként járult hozzá a hűtlen kezelés elkövetéséhez.