SS-kabát miatt egy év próbaidőt kapott

Jogerősen is elmarasztalták a székesfehérvári férfit.

MTI
2016. 10. 25. 15:56
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A törvényszék sajtóosztálya közleményében emlékeztetett arra, hogy február 6-án Székesfehérvár belvárosában Becsület napja elnevezésű rendezvényt tartottak, amelynek keretében a résztvevők a Hotel Magyar Királytól a Fő utcán át a Kossuth utcában található Fekvő katona szoborhoz vonultak.

A rendezvényen a vádlott egy a második világháborúban a német hadseregben rendszeresített egyenruha kabátját viselte. A kabát gallérjának jobb oldalán az önkényuralmi jelvénynek minősülő SS-jelzés volt megtalálható, amivel a vádlott is tisztában volt, ennek ellenére ebben a ruhában nagy nyilvánosság előtt végigmenetelt Székesfehérvár belvárosában. Magatartása a köznyugalom megzavarására alkalmas volt – írták.

A járásbíróság március 10-ei döntését követően a törvényszék azt közölte, hogy a bírósági határozatot a vádlott és az ügyész tudomásul vette, a védő fellebbezett ellene.

A Székesfehérvári Törvényszék az MTI-t akkor arról tájékoztatta, hogy a Székesfehérvári Járási és Nyomozó Ügyészség állította bíróság elé a büntetlen előéletű vádlottat. A nyomozók február 12-én fogták el a férfit, aki ezután beismerő vallomást tett. A rendőrséghez számos, a rendezvényt kifogásoló bejelentés érkezett – tették hozzá.

A Székesfehérvári egyházmegye és az önkormányzat is elhatárolódott a megmozdulástól. A város közgyűlése később határozatban utasította vissza, hogy „szélsőséges és gyűlöletkeltő” rendezvények helyszíne legyen a település.

Az MSZP feljelentést tett a „Székesfehérváron csoportosan elkövetett bűncselekmény” ügyében. A Demokratikus Koalíció városi szervezete mélyen elítélte „azt a gyalázatot”, amelynek Székesfehérvár otthont adott. Bodnár Zoltán, a Magyar Liberális Párt ügyvivője és Vajnai Attila, az Európai Baloldal – Munkáspárt 2006 elnöke szintén feljelentést tett a „neonáci” szervezetek február 6-ai rendezvénye miatt. Heisler András, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetségének elnöke levélben jelezte a belügyminiszternek, elfogadhatatlannak tartja, hogy a demokratikus Magyarországon 2016-ban ezt zavartalanul meg lehessen tenni.

Február 6-án, a kitörésnapi székesfehérvári megemlékezésen részt vett az Új Magyar Gárda, a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom és a Betyársereg több tagja is. A szervezők meghívták az eseményre Klaus Grotjahnt, a Waffen SS egykori tagját, aki egészségi állapotára hivatkozva végül nem vett részt a rendezvényen.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.