A Zalaegerszegi Törvényszék tavaly júniusban az elsőrendű vádlottat előre kitervelten, nyereségvágyból, védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt tizenöt év fegyházra, Cs. Demeter másodrendű vádlottat ugyanezen vádpontokban bűnsegédként tizenhárom év fegyházra ítélte. Az elsőfokú határozat ellen a vádlottak és védőik elsősorban felmentés miatt fellebbeztek.
A Pécsi Ítélőtábla az MTI-nek eljuttatott írásos összegzésében az elsőfokú bíróság által megállapított tényállást ismertetve azt írta: a jelenleg 39 éves F. Rajmund 1993-ban ismerkedett meg a nála harminc évvel idősebb sértettel, akivel rendszeresen együtt kirándultak, étterembe jártak, és a későbbi áldozat vadászni is elvitte.
Az elsőfokú ítélet szerint 1996 áprilisában F. Rajmund beszámolt a sértettel folytatott kapcsolatáról barátjának, a jelenleg 44 éves másodrendű vádlottnak. A vádlottak elhatározták, hogy megszerzik a sértett vagyontárgyait, és F. Rajmund megöli a férfit, ehhez a másodrendű vádlott egy pisztolyt adott neki. 1996. április 5-én F. Rajmund az estét a sértett házában töltötte, és amikor a férfi elaludt, közelről fejbe lőtte.
A törvényszék szerint F. Rajmund a házból a sértett három vadászpuskáját, tévéjét, valamint videomagnóját az áldozat terepjárójába pakolta, és azzal a zsákmányt a másodrendű vádlott lakására vitte.
A másodfokon eljáró Pécsi Ítélőtábla Tóth Sándor vezette büntetőtanácsa az elsőrendű vádlott esetében a Zalaegerszegi Törvényszék ítéletét helybenhagyta, így az jogerőre emelkedett.
A másodrendű vádlottat az ítélőtábla bizonyítékok hiányában felmentette. Mivel az ügyész ez ellen fellebbezett, az ő esetében jogerős döntést a Kúria hoz – közölte az ítélőtábla.
Az előzetes letartóztatása alatt az egyik tanúval házasságot kötő, korábbi kapcsolatából származó kiskorú gyermeke után pedig tartásdíjat fizető F. Rajmund 1998-ban már állt bíróság előtt. Akkor másodrendű vádlottként öt és fél év szabadságvesztést kapott fegyvercsempészet és más bűncselekmények miatt, Cs. Demetert pedig elsőrendű vádlottként nyolc év szabadságvesztésre ítélték.
F. Rajmundot abban az időben tanúként már kihallgatták az emberöléssel összefüggésben, de a nyomozást csak akkor sikerült újrakezdeni, amikor 2012-ben Somogyudvarhely közelében véletlenül előkerült az áldozat egyik elásott fegyvere. 2015-ös elfogása után F. Rajmund beismerő vallomást tett, de ezt azt az elsőfokú tárgyalássorozaton visszavonta, az utolsó szó jogán akkor mindkét vádlott a felmentését is kérte, arra hivatkozva, hogy egyikük sem követte el a bűncselekményt.