Csalás miatt gyanúsított meg egy rendőrt a Budapesti Nyomozó Ügyészség (BNYÜ) egy betelefonálós nyereményjáték ügyében – tudta meg a PestiSrácok.hu.
A korábban a TEK állományában szolgáló terrorelhárító és ismeretlen társai egy országos televíziós csatornán 2010 és 2013 között futó telefonos nyereményjátékkal trükköztek. A gyanú szerint a műsort felügyelő informatikus mindig előre jelezte nekik, hogy mikor kell hívást indítaniuk a biztos nyeréshez.
A visszaélésről elsőként a 444.hu írt, szerintük a TEK több volt munkatársa is csalhatott a televíziós játékban.
A feljelentést még 2014 decemberében a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) tette, akik többek között a rendőrség hivatalos állományának tagjait is ellenőrzik. Ezután kezdett el nyomozni a Budapesti Nyomozó Ügyészség. A terrorelhárítás a nyomozás kezdetén megszüntette az érintettek jogviszonyát, akik közrendvédelmi, operatív szolgálatot folytattak.
Az ügyészség korábban ezzel kapcsolatban csak annyit közölt, hogy az ügyben a Terrorelhárítási Központ (TEK) állományába egykoron vezényelt hivatásos rendőrök is érintettek, akiknek a TEK-hez vezénylése már megszűnt, és a bűncselekmény nem függött össze szolgálati feladatukkal.
Az ügyészség nem közölte az érintett csatorna nevét, ahogy arról sem adtak tájékoztatást, hogy a meggyanúsított rendőr hányszor csalt és ezzel mennyi pénzt tehetett zsebre – írja a Pesti Srácok.
Szintén a TEK-et érinti az a januárban kirobbant, a terrorelhárítás egyik közbeszerzésével kapcsolatos botrány is, ami miatt a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) 2016 nyara óta folytat hűtlen kezelés gyanújával nyomozást. Az ügyben a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatója, Hajdu János tette meg a feljelentést. Az Index megkeresésére a TEK sajtóosztálya januárban elismerte, hogy visszaélés történt. „A TEK belső ellenőrző tevékenysége során tárt fel néhány gyanús és feltehetően jogellenes cselekményt gazdasági területen” – írták. Közleményükben kiemelték: a TEK soraiban csak erkölcsileg és büntetőjogilag teljes mértékben feddhetetlen munkatársakat alkalmaz, ezért „haladéktalanul megtették a megfelelő lépéseket”, és feljelentést tettek.
Ennél többet azonban nem árultak el. Ugyanakkor rendészeti forrásból a lap úgy értesült, hogy a belső vizsgálat egy olyan, több tíz millió forintos beruházásnál bukkant szabálytalanságokra, ami egy TEK-es épületfelújítással kapcsolatos. A gyanú szerint a TEK gazdasági vezetésének egyik tagja fiktív munkálatokért is fizetett egy külsős cégnek. Hivatalosan ugyan nem erősítették meg az információikat, de az Index akkor több forrásból is úgy értesült, hogy a belső vizsgálat után távoznia kellett a TEK-től a szervezet gazdasági igazgató-helyettesének.