Lopótök

Gyurcsány Ferencnek a majálison tett kijelentése után szeretném leszögezni: "vagyonunk" felér a volt miniszterelnök "tisztességével". A volt miniszterelnök vádaskodik, megalapozatlanul rágalmaz mindenkit. Menekül.

Rákóczi Péter
2012. 05. 04. 13:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Lopótök

Gyurcsány Ferencnek a majálison tett kijelentése után szeretném leszögezni:
„vagyonunk” felér a volt miniszterelnök „tisztességével”. A volt miniszterelnök vádaskodik, megalapozatlanul rágalmaz mindenkit. Menekül.

Közvetlenül a riport megjelenését követően, szombat reggel Gyurcsány még azt írja: *„A Hír Tv munkatársai (...) tették a dolgukat, ezzel semmi baj nincs. Nem ”médiaterroristák„, egyszerűen újságírók.”* Kísérletet tesz arra is, hogy megmagyarázza, miért érdekelte őt akkoriban a „Balaton-felvidék szőlészete és borászata”. *„Akkori feleségem szüleinek balatonfüredi családi házában sok anyagot találtam a környék szőlészetéről és borászatáról. Tájékoztatókat, prospektusokat, beszámolókat. Hogy köztük volt-e Szabolcs dolgozatának kézirata, vagy annak vázlata, fogalmam sincs.
Ha igen, biztosan olvastam. Ha olvastam, bizonyára felhasználtam. Ha használtam, szeretném hinni, hogy tisztességesen megjelöltem a forrást.”*

Közben kiderül, hogy a füredi házban sógora diplomamunkáján túl nem találhatott egyéb „segédanyagot” a politikus, nem volt más, ami inspirálhatta – ráadásul miután szerkesztőségünk nyilvánosságra hozta a volt miniszterelnök szakdolgozatának bírálatát, Gyurcsány hangnemet vált.
Szerinte még az is elképzelhető, hogy mi lopattuk ki „borászati értekezését” az egyetemről ellehetetlenítve ezzel az ő védekezését – ami elég mulatságos, mert mi van akkor, ha közben a saját példánya előkerül.
Erre nem gondolt a volt miniszterelnök, amikor kipirult arccal erről hívei előtt szónokolt?!

Arra, hogy egy 1984-es született értekezés miért csak 1978-ig tartalmaz releváns adatokat, viszont a majálison sem kaptunk választ. Arra sem, miért szerepel a címben – (sógorával megegyező módon!) – a borászat kifejezés, ha dolgozatában erről egy árva sort sem ír és akkor még egyéb oldalszám szerinti, szövegbeli egyezőségekről (pl. mikroklíma, csapadékmennyiség, fajta rezisztencia) nem is beszéltünk.

A miniszterelnök „bizonyítékot” akart a plágiumra. Megkapta dolgozata hiteles bírálatát. Most a baloldali értelmiség dönt – azonosulnak a bukott politikus szavaival, tovább fűzve, szerkesztőségünket gyalázva, politikai indítékot kutatva a háttérben magyarázzák azt vagy kihátrálnak mögüle.
Persze a pécsi egyetemnek is kínos az ügy, a hírnevük forog most kockán – épp ezért biztos vagyok abban, tudják mi a dolguk. A SOTE elöljárói tudták.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.