Folytatjuk a hagyományt, és ismét végigböngésszük az elmúlt három divathét legfontosabb off-runway jeleneteit, így merítve ihletet tavaszi ruhatárunk esetleges újragondolásához. A gyűjtőmunka alatt azonban végleg bizonyossá vált az, amiről korábban már hosszabban is írtunk. A pávák belerondítottak a street style hagyományaiba, így a divathetek ideje alatt most már semmi esélyünk sem lesz arra, hogy valódi élethelyzetben, őszinte outfitekben csípjük el a fashionistákat, akik sajnos egyre erőszakosabban próbálkoznak minél jobban kitűnni a tömegből.
Mivel a feltűnési viszketegségen kívül mélyebb gondolatokat, valós tematikát nem sokszor találtunk az összeállítások mögött, így rátettünk egy lapáttal: álljon itt az alábbi három galéria leginkább csak szórakozás céljából. Ettől függetlenül nyugodtan csípjük ki belőle azokat az apró elemeket, amikkel azonosulni tudunk, hiszen néhány trend valóban kitűnik az Európán átívelő eklektikából. Mert hogy tényleg volt itt minden, a geometriától a leopárdon és a neonon át, egészen a kontrasztos fekete-fehér csíkos-kockás kombinációkig és a barokkos brokátokig, amiket mi már mind jól ismerünk.
Érdemes viszont felfigyelni a Fedora kalapok egyre szélesebb körben történő felbukkanására – számomra ez azért is különösen vicces, mert Fedóra nagymamámtól rengeteg Fedora kalapot örököltem, s egy ASOS leértékelés során tavaly nyáron magam is gyarapítottam az itthoni készletet, úgyhogy most elleszek egy ideig –, amiket a hóviharban esernyő helyett is alkalmaztak az igazi keményvonalas divatdiktátorok.
Emellett – a képekből ítélve – immáron tényleg elengedhetetlenné vált egy bomber dzseki beszerzése, lehetőleg a természetvilágból merített printekkel, hímzésekkel (legyen az virágos-borkátos, mint például a H & M-nél, vagy állatos-selymes, mint Szegedi Katánál). Ezt feldobva vállunkra egy apró mintás overall fölé pedig abszolút méltóvá válnánk arra, hogy lencsevégre kapjanak minket egy divathéten.
A maszkulin vonalat most a stilettókat edzőcipőre cserélő résztvevők képviselték, ami még mindig nem tekinthető „őszinte lábkímélésnek”; csupán a 2013 egyik idegesítő muszájdivatjának kényszeres követéséről van szó. Mindenesetre aki allergiás az öltözékéhez illő, utcai viseletre való cipőkre, az örülhet; egyéb esetben összpontosítsuk energiáinkat az értelmesebb, esztétikusabb divathullámokra, hiszen azokba akár bele is fulladhatunk idén.
Amennyiben tetszett a bejegyzés, látogassák meg a blogot a Facebookon, ahol élő videolinket találhatnak a keddi Chanel-, és a szerdai Louis Vuitton-bemutatókhoz is!