A nemzeti határvédelem ábrándja

Engedjük szabadon a fantáziánkat és tegyük fel, hogy a fegyveres erők parancsnoka máris kiadta a tűzparancsot!

Puzsér Róbert
2015. 09. 03. 12:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Magyarország nem Közép-Európa Spártája, hanem egy öregedő és fogyatkozó, végletesen megosztott, elpuhult, önző társadalom. Hiába a melldöngetés, a kardcsörtetés, a félhülye szittya megmondók militáns uszítása meg a kormány demonstratív keménykedése, plakátokkal, szlogenekkel és handabandázással még a történelem egyetlen népvándorlását sem állították meg. Abszurd gondolat, hogy a bevándorlók kontinenst ostromló inváziójának Magyarország parancsoljon megálljt.

Tegyük fel, hogy a magyarok évtizedek óta nem tapasztalt egységbe tömörülnek, hogy emberi és gazdasági erőforrásaikat a menekültek áradatának megállítására fordítsák. A fotelhuszárok serege pénzügyi áldozatokkal és fizikai munkával besorol egy gigászi határvédelmi projekt mögé. Tegyük fel, hogy ennek eredményeként a magyar határon Romániától Szlovéniáig nyolc méter magas betonfal épül, mely aknazárral, hőkamerákkal és lövegtornyokkal várja a határsértőket. Tegyük fel, hogy a nemzetért érzett felelősség megtáltosítja a rendvédelmi szerveket, melyek egy hete ugyan még képtelenek voltak megvédeni a kelet-magyarországi falvakban élő idős emberek uborkáját, most azonban sok száz kilométer hosszan határvadászok tízezrei állnak készültségben. Tegyük fel – bármilyen irreális –, hogy mindez sikerül. Magyarország jobban teljesít – a lezárt határt egy korszerű és ütőképes fegyveres erő őrzi. Orbán Viktor fölényesen nyeri a következő választást.

Egy határzár azonban csak akkor ér valamit, ha a falra állított fegyveresek tűzparancsot kapnak olyan „támadókkal” szemben, akik gyermekeiket és asszonyaikat terelik maguk előtt. Csakhogy a pszichopaták, akik a történelem során sikeresen végezték az ehhez hasonló tömegvérengzéseket, köszönik, jól elvannak a pártjaikban, a cégeiknél meg a médiában. Nem szívesen fagyoskodnának heteken át egy fal tetején fillérekért. Inkább a céges tárgyalókban kokainoznak, vagy kényelmes, kormánypárti szerkesztőségekben a közelgő vérfürdőről ábrándoznak.

Tegyük fel azonban, hogy mégis képesek vagyunk összedobni egy ütőképes, halálosztagos haderőt. El tudjuk képzelni, hogy Orbán Viktor, a keleti nyitás apostola vállalja a másfél milliárdos muzulmán világ haragját, az ellene kiadott halálos fatvák sorozatát? Vállalja, hogy míg a Kelet a vérére szomjazik, a Nyugat Hágába citálja emberiség elleni bűnökért? Vagy attól a Vona Gábortól várjuk ezt, aki szerint az iszlám a remény utolsó sugara ebben a tradícióit vesztett, elfajzott világban? Vállalnák-e vajon ezek a politikai kalandorok a miénk helyett a saját bőrükre menő kockázatot? Soha nem tettek ilyet, és nem is fognak. De engedjük a fantáziánkat szabadon szárnyalni, és tegyük fel, hogy a fegyveres erők parancsnoka máris kiadta a tűzparancsot! A magyar állam lemészárol pár száz vagy pár ezer nőt, gyereket és férfit, a migránsok pedig megtanulják, hogy jobb a fal közelébe se menni. Ezután mi történik? Megnyertük a játékot, a gép pedig kiírja, hogy Mission Completed? Nos, nem. A fal által megállított menekültek Szerbiában feltorlódnak. Egyre többen és többen. A pillanat pedig menthetetlenül eljön, amikor Szerbia meg a nemzetközi segélyszervezetek már nem képesek ellátni őket. Akkor már nagyon sokan lesznek. Talán kétmillióan, talán ötmillióan. A frusztrált, éhes tömeg fellázad, és elveszi azt, amiről úgy hiszi, hogy jár neki. A helyi erőket lefegyverzik, az országot kifosztják, kalifátust alapítanak, és az Iszlám Állam veteránjai megkezdik a tömeges kiképzést. Fegyver bőven lesz a Közel-Keletről meg a szerb hadseregtől egyaránt. Magyarország teljes nemzetközi elszigeteltségben áll majd egy harcra kész, felfegyverzett, milliós hadsereggel szemben. Az ostrom elkezdődik. És legkésőbb akkor végünk.

Nem tudom, megállítható lesz-e a népvándorlás, ha ennél nagyobb tömegek indulnak meg Afrikából és a Közel-Keletről. A következő években vagy évtizedekben azonban ez elkerülhetetlenül bekövetkezik. A világ itt gazdag, ott szegény. Itt békés, ott harcias. Itt az új iPhone memóriakapacitása a probléma, ott a polgárháború, a vallásháború, az ivóvíz hiánya, a multinacionális részvénytársaságok gyarmatosítása, a gyerekmunka és a rabszolgaság. Mi sem maradnánk ott.

Ha a határainkhoz engedjük őket, többé semmi esélyünk. A legfőbb teendő ütközőállamok sorát létrehozni – amilyen Törökország vagy Líbia –, ezekben pedig politikai, katonai, gazdasági és humanitárius segítséggel olyan körülményeket teremteni, amelyek egyrészt emberhez méltóak, másrészt képesek megfékezni az áradatot. Abból a pénzből, amibe egy menekült támogatása Németországban kerül, tíznek vagy száznak a biztonsága teremthető meg Egyiptom területén.

Az európai társasház kigyulladt, a riadt lakók pedig azt képzelik, hogy ha összetépik az alapító okiratot, a tűz majd nem terjed át az ő lakásukra. Spekulálnak, jogászkodnak, vitatkoznak. Senki nem áll a tömlő mögé, senki nem kezdi meg a mentést.

A szuicid arcoskodást a sötéten örvénylő tömeg vastapsa kíséri. „Ha összetéptük az alapító okiratot, ugye majd lesz nyugdíjemelés?”

Puzsér Róbert cikkeit itt olvashatja.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.