Ezt azonban jó szívvel nem tudjuk ajánlani, ugyanis nehéz kiszűrni, hogy volt-e balesete a kiszemelt ülésnek, vagy sem. Még ha csak egy apró koccanás is volt az – amit az eladó nem biztos, hogy be fog vallani – keletkezhetnek a műanyag részeken kis repedések, vagy csak meggyengül az anyag, és ha mi ütközünk, nem biztos, hogy kellőképpen fogja bírni a gyűrődést. Nemrégiben láttunk egy drága, márkás ülést, amire rá volt írva, hogy öt évvel a gyártás után már ne használjuk, mert elöregszik az anyaga.
Mostanában a trendi babakocsikhoz ülést is adnak, amit a babakocsi vázon cserélgetni lehet a mózessel vagy a sportüléssel, így sokszor az alapján választanak a szülők, hogy melyik babakocsi tetszik nekik, pedig jó ezzel is vigyázni.
Ha minden utánajárás nélkül a vezető márkák mellett döntünk (Römer, Cybex, Concord, Maxi Cosi, BeSafe) se biztos, hogy jól járunk, ugyanis nem minden ülésük igazán biztonságos. Viszont érhetnek pozitív meglepetések kevésbé ismert márkájú ülésekkel is.
Autósülés tesztek
Ha nagyon korrektek akarunk lenni, akkor nézzük át a friss autósülés teszteket.
A német autóklub (ADAC) és a tesztelésekre specializálódott német szervezet, a Stiftung Warentest minden évben közösen teszteli a gyermeküléseket. Ez a teszt kombinálja a 64 km/h sebességnél történő frontális, és az 50 km/h sebességű oldalirányú ütközési próbát, és a teszteredményt a biztonság, a kezelhetőség és kényelem, tisztíthatóság és kidolgozás, illetve veszélyesanyag-tartalom figyelembe vételével határozza meg.
A cikk további olvasásához kattintson ide.