Terhesen nem szabad hajat festeni?
A széles körben elterjedt nézet alapja, hogy sok festék tartalmaz szőkítő vegyszereket, amelyek a fejbőrön keresztül bejutnak a szervezetedbe, s így a baba is részesül belőlük. Az elmélet egyrészt nem bizonyított, azaz semmilyen vizsgálattal nem mutatták ki, hogy a hajfestés fejlődési rendellenességet vagy koraszülést okozhatna. Ráadásul manapság egyre kevesebb olyan hajfestéket gyártanak, amely ezeket a veszélyes anyagokat tartalmazza. Ha ultra biztosra akarsz menni, kérdezd ki fodrászodat arról, mit tartalmaz az általad használt szer, vagy válaszd a melírozást, amelynek nagy előnye, hogy mivel nem a hajtőtől indul, a festék nem érintkezik a bőröddel s így szervezetedbe sem juthat be.
A gyantázás is zöld utat kap!
Mivel a menstruáció ideje alatt bőrünk fokozottan érzékennyé válik, s ilyenkor nem ajánlják a gyantázást, sokan azt gondolják, hogy a női szervezet másik „aktív” időszakában sem alkalmas efféle szőrtelenítésre. Az igazság azonban az, hogy az eljárás semmilyen káros hatással nincsen sem rád, sem a babádra nézve, ezért aztán aki ezt a szőrtelenítési módot választotta, továbbra is gyantázhat kedvére. (Amíg eléri a saját lábát!)
Legszebb öröm a műköröm!
A kismamák sokszor még abban is bizonytalanok, elmehetnek-e manikűrre vagy pedikűrre a terhesség időszakában. A válasz egyértelmű igen, mint ahogyan a műköröm építtetése sem tilos, maximum a szülés után válhat zavaróvá a babával való foglalkozás miatt. Arra azért ügyeljünk, hogy olyan szalont válasszunk, ahol fokozottan figyelnek a higiéniára és gyakran szellőztetnek, mert a műköröm-építéssel levegőbe kerülő apró por még a manikűrösnek sem tesz túl jót.
Terhesen is ránctalanul? Nem egészen!
A különböző ránctalanító krémekkel kapcsolatban megoszlanak a vélemények, a legtöbb ugyanis A-vitamin-származékú hatóanyaggal dolgozik. A szájon át történő A-vitamin túladagolás bizonyítottan okozhat fejlődési rendellenességet, ám a bőrön keresztül bevitt anyagokkal kapcsolatban nincs erre utaló jel. A nagyobb biztonság kedvéért azonban azt szokták tanácsolni az orvosok, hogy inkább óvakodjunk az A-vitamin-származékú hatóanyagot tartalmazó készítményektől.
Ártalmatlan arcpakolás
A terhes nők arcbőre sokszor változásokon megy keresztül: színe és tartása megváltozik, mert a hormonok kikezdik a bőr egyensúlyát. Ezen csak részben segítenek a különböző pakolások, de ha úgy érzed, jól esik, nyugodtan élj velük!
A folytatáshoz kattints ide.