Kiderült melyik új generációs konzol a legkelendőbb

Még Amerikában is alig tartja a vezető szerepét a két új Xbox, a világ nagy részén a PS5 a sláger – olvasható az Origo cikkében.

Forrás: origo.hu2021. 01. 22. 13:24
Los Angeles, 2016. június 15. Látogatók mennek az XBOX és a Sony Playstation standjai között a világ legjelentõsebb számítógépes és videojáték expóján, az E3 elektronikai szakvásáron Los Angelesben 2016. június 14-én. (MTI/EPA/Mike Nelson) Fotó: Mike Nelson
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Minden jel arra utal, hogy a Sony jelentős előnyt szerzett a Microsoft ellen a konzolháborúban. A PlayStation 5-ből ugyanis a jelentések szerint eddig kétszer annyi fogyott, mint az Xbox Series X és S konzol darabjaiból. A világ minden részén a PS5 a sláger, mindössze 12 országban népszerűbbek az Xboxok (köztük Amerikában, Kínában és Magyarországon is).

A GamingSmart adatai szerint a tavalyi év során összesen 4,48 millió PS5-öt vásároltak az emberek, míg új Xboxokból 2,4 millió talált gazdára. Pedig októberben fordított felállást jósolt sok szakértő.

Látogatók mennek az XBOX és a Sony Playstation standjai között Fotó: MTI/EPA/Mike Nelson

Az elemzők 167 országot vizsgáltak, ebből az Xboxok csak 12-ben voltak keresettebbek, mint a Ps5. Amerikában ráadásul alig, 0,18 százalékkal tudta felülmúlni a Sonyt eladásokban a Microsoft. Kínában és Mexikóban már komolyabb volt a Microsoft előnye. A Sony uralma ellenére a Microsoft egyre inkább előre tör, az elmúlt évek trendje alapján hamarosan aggódhat a riválisa.

A konzolpiacot sem kímélték egyébként a nyerészkedők, akik a szűkös készleteket elkapkodták, majd többszörös áron adták tovább. 2021-ben várhatóan javul majd a helyzet, mindkét óriás nagyobb készleteket és gyakoribb szállítást ígért az idei évre.

Az eredeti cikket ITT érheti el.

Van, aki elcserélné a Mercedes-AMG C63S-ét egy PlayStation 5-re!

Aki nincs otthon a játékok világában, nagy valószínűséggel az is tud róla, hogy a Sony első szállítmánya a PlayStation 5-ökből finoman szólva is szűkösre sikeredett, és az előrendelők nagy része nem jutott hozzá 2020-ban a várt konzolhoz.

Jelenleg sehol nem is lehet kapni PS5-öt, csak várni lehet, hogy megérkezzen a boltokba a második szállítmány. Napokról, hetekről, de akár hónapokról is lehet szó.

És van, aki ezt már nem tudja kivárni.

A drivetribe.com beszámolója szerint a francia Leboncoin nevezetű oldalon ugyanis feltűnt most egy hirdetés, melyben valaki azt ígéri, egy PS5-ért cserébe odaadja 4 literes, V8-as, AMG C63-asát.

Ha valakinek belefér a csere, és hozzájutott korán a konzolhoz, valószínűleg az év üzletét köti, ugyanis míg a PlayStation 5 150 és 200 ezer forint körüli összegért már előrendelhető, addig a Mercedes több mint 30 millió forintot ér…

Tovább

 

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.