Hogy miért érdekes ez? Érdekes lenne már csak abból a szempontból is, hogy rácsodálkozzunk, a Finta József által 1974-ben építész munkatársként tervezett egykori Volga szálló (később Hotel Ibis) és a ma elkészült irodaház megjelenése között mekkora a különbség. Az egykori szállót anno tervezője kreativitása adta el, hiszen egyszerű házgyári panelekből rakták össze. Az ötlet pénzben biztos sokat hozott a konyhára, de az akkor korszerű elvek mentén szerkesztett épülettömeg az olcsó anyaghasználatnak és a divatból kiment formáknak köszönhetően hamar elévült.
Az új épület elődjénél jóval nagyobb méretű – míg a Volga fő épületszárnya a Dózsa György útra merőlegesen, a kereszteződéstől távol helyezkedett el és mellette csak egy alacsony, úgynevezett „lepényépület” volt – rögtön három magas épületszárnyat is elhelyez a saroktelken. Az új elrendezés érdekessége, hogy a három szárny közül az egyik a régi Volga helyén, a másik erre merőlegesen van. Ha itt megálltak volna, akkor a kettő között a sarok felől hatalmas közteret lehetett volna nyitni. Ezzel szemben az L alak közepére is terveztek egyet, teljesen kihasználva ezzel a saroktelek beépíthetőségét, egyúttal összetéveszthetetlen karaktert adva a háznak.
Az anyagi szempontból érthető beruházói szándékhoz – akkorát építeni, amekkorát csak lehet – esetünkben a Volga szállóhoz hasonló építészeti kreativitás társult. A három épületszárny legyezőszerű elrendezése miatt ugyanis az amúgy óriási épület könnyed hatást kelt, és az ügyes ötletnek köszönhetően így is maradt bőven hely köztérnek.
A legyező ágai között a sarok felől áttört struktúrájú előtetőt alakítottak ki, amelynek formavilága talán stilizált lombot idéz, visszaadva az érzést, ahogy a levelek között átszűrődik a fény. A metróaluljáróból kijőve hívogató az ötlet, a háromágú épület olyan, mintha kitárt karokkal csábítaná magához az embert. A visszahúzott pozíciójú épület előtt kialakított új kis köztér a környéket jelentősen használhatóbbá teszi, ráadásul az irodaház földszintjén is nyílt már egy kávézó (és még van egy kiadatatlan helyiség).
A munka világában egyre menőbb Váci út irodaházai közé az ügyes építészpáros, Csillag Katalin és Gunther Zsolt a Vision Towers-szel olyan épületet tervezett, amely felelősen reagál kitüntetett pozíciójára. A beruházás jó példa arra, hogy rámutasson: nemcsak közpénzből, de magántőkével is lehet olyan gesztust tenni, amely a közt szolgálja. Hiszen megtehették volna azt is, hogy a saroknak hátat fordító, az út mentén futó épületet hoznak létre, mögötte nyugodt, de saját használatú kerttel. Nem ezt tették, nyitottak a sarok felé, az arra járók felé – köszönet érte.