Egy kis asztalkán álló hétköznapi számítógép elég a lelkésznek ahhoz, hogy a mintegy tizenöt nyugalmazott lelkész otthonául szolgáló Magány Otthonában lévő szobájából elmenekülve társalogjon az egész világ internetezőivel.
Hetvennyolc éves koráig a volt teológiaprofesszor semmit sem tudott a webről. Nyugdíjba vonulásakor vetette rá magát a világhálóra elkeseredésében afölött, hogy meg kellett válnia a híveitől. „Nagy parókiát, világparókiát fogok csinálni” – döntötte el magában. „Vettem egy számítógépet, számítástechnikát tanultam, és elkezdtem honlapot csinálni” – mondta a kék szemű, mosolygó idős férfi. Feltenni a webre, szerkeszteni, hivatkozásokat készíteni – a közel kilencvenéves férfinak ezek a szakkifejezések mára a kisujjában vannak, még ha segítségre szorul is a leküzdhetetlen technikai problémák megoldásában.
Az általa létrehozott honlap egyházmegyéje internetes honlapján olvasható. A „kiberpap” információkat közöl az ünnepekről, a családról, a házasságról, és személyesen válaszol az ateista vagy bármely más vallású internetezők kérdéseire.
„Katolikus vagyok, muzulmánhoz mentem feleségül, lehet-e gyermekeinket mindkét vallásban nevelni?” „A lányom keresztapja nem foglalkozik vele, kereshetek-e neki valaki mást helyette?” – ilyen gondok foglalkoztatják az internetezőket. „Egy időben azt kérdezték tőlem, hogy bűn-e maszturbálni” – emlékezett vissza az idős férfi. „Tőlem kérdezték meg, mert a saját papjuktól nem merték…” „Egyesek az interneten akarnak gyónni, ez gyakran előfordul” – tette hozzá Issy-les-Moulineaux egykori plébánosa, aki ezt a kérést elutasítja.
Igyekszik viszont két napon belül válaszolni a kérdésekre és dokumentálni a „kiberhívőknek” adott válaszokat. Így fogott bele A da Vinci-kód elolvasásába, és nézte meg többször a Xavier Beauvais rendezte, Emberek és istenek című francia filmdrámát (2010), hogy válaszolni tudjon az internetezők kérdésére. Az ezekről a témákról feltett megjegyzéseit olvassák a legtöbbször a honlapon.
„Azok a kérdések érdekelnek, amelyek nyugtalanítanak. Rengeteget tanulok, miközben ezekre válaszolok” – mondta el az idős lelkész, aki szerint „áldás” az internet. „Az egyház igen pozitívan áll az internethez: véleménye szerint ez egy információközlő eszköz” – mondta a lelkész. Internetes oldalán az egyház hivatalos álláspontját közli, „de amikor az elektronikus levelekre válaszol, személyes véleményét ismerteti, ami sokkal rugalmasabb, mint a doktrína” – vallotta be. Semmi sem látszik gátolni a 89 éves internetező lelkesedését: „ha túl öreg leszek, majd abbahagyom, de egyelőre még helyén az eszem”.

Erre nagyon ráfázhat Magyar Péter, újabb ügyekben jelentették fel