Mindkét intézmény 12 millió dollárt kap a David és Helen Gurley Brown nevét viselő média innovációs intézetek létrehozására, amelyek célja az új médiával kapcsolatos legmodernebb fejlesztések, illetve prototípusok népszerűsítése lesz, valamint „az újságírás és a technológia egyre fontosabb kapcsolatának hangsúlyozása”.
Az intézetek Gurley Brown néhai férjének, David Brownnak állítanak emléket, aki a Stanford és a Columbia újságírói szakán végzett. Hollywoodi filmproducerként pedig olyan kasszasikerek fűződnek a nevéhez, mint A nagy balhé (The Sting), a Selyemgubó (Cocoon) és a Miss Daisy sofőrje (Driving Miss Daisy). A Columbia további hatmillió dollárt kap többek között egy, a legkorszerűbb technológiával felszerelt hírközvetítő stúdió létrehozására. „A nagy mondanivalónak használható technológiára van szüksége” – hangsúlyozta Helen Gurley Brown közleményében.
A most 89 esztendős nő 1965 és 1996 között volt a Cosmopolitan főszerkesztője. A magazin célközönségét ekkor elsősorban az egyedülálló fiatal nők képezték. Brown nevéhez számos könyv is kötődik, egyebek között az 1962-ben megjelent és nagy népszerűségnek örvendő Sex and the Single Girl című írás.

A legtöbben csak 4 pontig jutnak – Ön mennyire ismeri Magyarországot?