Bárki saját kertrészhez juthat, aki csatlakozik a programhoz és „földigényét” időben jelzi a szervezetnél a [email protected] e-mail címen – adta hírül közleményben a szervezet. A kertműveléssel kapcsolatban a szervezőkhöz már eddig is számos technikai kérdés érkezett, ezért február 15-én 19 órától kerttervező gyűlést tartanak a Millenárison. A szervezet munkatársai kérik az érdeklődőket, hogy a gördülékeny programmegvalósítás miatt vegyenek részt a tájékoztatón.
A KÉK 2010 óta foglalkozik a világszerte sok évtizedes hagyományra visszatekintő community gardening, valamint az egyre népszerűbb urban gardening magyarországi meghonosításával. A városi kertészkedés különböző korú és hátterű embereket szervez közösségbe, akik a közös kertészkedés során elsajátított szemléletet az élet más területein is gyakorolják: környezettudatos, egymás munkáját megbecsülő lakói a városnak.
A kertek közösségteremtő erejük és nevelő funkciójuk mellett vegyszermentes friss zöldséggel, gyümölccsel, fűszernövénnyel látják el az őket gondozó városlakókat, emellett a környék mikroklímájának javulását idézik elő és kedvezően hatnak a városi hőszigetek csökkenésére is. A központ célja, hogy mintakertek kialakításával és átfogó tudástár létrehozásával segítse a városi kertészkedés önszerveződő mozgalommá fejlődését.

Elképesztő, mit mondott a tárgyalásán a karateedző, aki felrúgott egy fiút a szolnoki kalandparkban