Átlagos magasságú szülők gyermekeként jött a világra. Óvodáskorában derült ki, hogy achondroplasiás. Elmondása szerint sosem jelentett hátrányt alacsony növése, sőt olyan plusznak tekintette, amiből megpróbálta kihozni a maximumot. Már gyermekként is nagyon mozgékony volt. Hol fára, hol pedig a háztetőre mászott fel. De elmondása szerint a tyúkokat sem kímélte. „Szegény nagymamám nem tudta, mitől döglenek meg a tyúkjai, mígnem meglátta, hogyan játszok velük.” Gábor ugyanis rájuk ült, megfogta a nyakukat, és élvezte, ahogy vele együtt rohannak.
12 évesen kezdte az Állami Artistaképző Iskolát. 1991-ben a Rivaldafény gyermekvarieté műsorában is fellépett, a belépőjegy akkoriban 50 forint volt. 20 évesen már egy vízi cirkusszal járta a világot. Az egyik norvégiai fellépése után megkereste őt az amerikai cirkusz igazgatója, aki leszerződtette a Rigling Brothershez, a világ legnagyobb show-műsorához. Gábor bejárta velük Amerikát. A 300 fős társulat az állatokkal és a felszereléssel együtt egy 1,5 kilométer hosszú vonattal utazott, amelyet három mozdony húzott. A kétéves turné során – amelyen Gábor háromszor vett részt – közel 100 városban 1200 előadást tartottak Amerika-szerte. Az utazócirkusszal sportcsarnokokban, 25-30 ezer ember előtt léptek fel, ahol gyakran megjelentek világsztárok a családjukkal együtt. Többek között itt találkozott David Hasselhoffal, Arnold Schwarzeneggerrel, Nicolas Cage-dzsel, Bill Cosbyval és New York polgármesterével is, akik mind személyesen gratuláltak neki. A legnagyobb elismerést számára mégis az jelentette, amikor az év végi értékelésen az egész társulat szavazata alapján kétszer megkapta a „100 százalékosan dolgozónak járó kitüntetést”, egyszer pedig „az egész műsor legjobb artistája” címet. 2009-ben elnyerte a Magyar Művészek Díját is Az év varieté-előadója kategóriában. A varietéművészeten kívül a színház, valamint az opera világában is rendszeresen jelen van. Elmondása szerint mindennél többet jelent számára az, amikor bohócdoktorként a kórházakban fekvő beteg kisgyermekek arcára mosolyt tud varázsolni. „Ha egy kicsit el tudják felejteni, hogy hol vannak, az nagyon sokat számít” – mondta el az akrobata-bohóc.
Keresi a kihívásokat
Nem csak gyermekként, de most, felnőttként is a veszélyes helyzeteket keresi. Egyszer például a Niagara vízesés korlátján állt kézen úgy, hogy mögötte csak a szakadék volt. Egyedülálló mutatványként 12 lépcsőfokot ugrott le kézen állva. Emellett világrekordot is felállított, amikor egy 107 kilométer óránkénti sebességgel száguldó furgon platóján kézen állva egyensúlyozott. Ezzel 2008-ban bekerült a Guiness-rekordok könyvébe. Később a kecskeméti repülőnapon már 130 kilométer óránkénti sebességgel haladó dzsipen állt kézen. Kamionra is van jogosítványa, és 110 kilós súly felemelése sem okoz neki problémát.
Jelenleg Magyarországon él, és játszik többek között a Robin Hood című musicalben is. A fellépései mellett a beteg, ágyban fekvő édesanyját ápolja. Céljai között szerepel többek között, hogy a saját Guiness-rekordját megdöntse. Sok előadást elvállal ingyen is, hiszen ahogy ő fogalmazott, „lehet valaki gazdag, de attól még nem biztos, hogy boldog is. Az igazi érték a tartalmas élet.”