Marokházi Katalin elmondta, nem is számolja már, hány, az anyja által eltaszított állatkölyköt nevelt fel családi házában, így például mókust, mosómedvét, fekete párducot, páviánt, huszármajmot, szibériai tigrist és vaddisznót.
A február 23-án született kétpúpú tevét – első utódját – sem fogadta el az anyja, ezért az állatgondozó litéri otthonuk egy különálló helyiségében, a konditeremnek és nyári konyhának használt kis épületben alakított ki „istállót” a tevének. Amikor az állat oda került, egy fillért sem adott volna az életéért – vallotta be a gondozó –, mert nem bírt lábra állni, nem volt szopási reflexe sem.
Marokházi Kati kecsketejet diktált a kis kétpúpúba, amitől lassan erősödni kezdett: már sétálgat a litéri ház kertjében. „Pótmamája” azt reméli, életben marad. „Már nem lóg annyira az első púpja, talán kezdi feltölteni élelmiszerraktárait” – adott hangot reményének.
A kis teve születése után infúzióban vitaminokat és immunerősítőt kapott, és már nyolc foga van, ami jól látszik ásításkor. A kétpúpú, egyelőre szürkés, bolyhos bundájú jószág addig marad az állatgondozónál, amíg meg nem erősödik annyira, hogy önálló életre legyen képes a vadasparkban.

Meglepő fordulat a a Huszti ikrek ügyében, megszólalt a szakértő