A másodfokú ítéletről a The Moscow Times című angol nyelvű orosz hetilap internetes változata számolt be. A vádhatóság szerint a „Bhagavat-gítá a maga valóságában” című műben felfedezhetők a vallási gyűlölet szításának, illetve egyes emberek faji, nemzetiségi, nyelvi, származási és vallási hovatartozása miatti hátrányos megkülönböztetésének a jelei.
A mű tartalmazza egyrészt a Bhagavat-gítát, a hindu vallás legszentebb könyvét, másrészt a Krisna-tudatúak mozgalmát megalapító Csaran Bhaktivédanta Szvámi Prabhupáda hozzá írt kommentárjait. A tomszki ügyészség azt szerette volna elérni, hogy a bíróság helyezze a szóban forgó könyvet a szélsőséges alkotások orosz szövetségi listájára. Ez több mint ezer betiltott szöveget tartalmaz, köztük Adolf Hitler Mein Kampfját, valamint a Jehova tanúi és a szcientológiai mozgalmak által terjesztett szövegeket.
Tavaly december végén a keresetet első fokon elutasította egy tomszki kerületi bíróság, amelynek ítéletét a megyei testület most helybenhagyta.
A The Moscow Times szerint a szélsőségek elleni orosz törvényi szabályozás hézagos, rossz meghatározásokat tartalmaz. Az ellenzék ezért úgy véli, hogy a hatóságok a nem kívánatos csoportok megszüntetése érdekében kényükre-kedvükre használják a törvényt.

Romániát előzi Magyarország egy friss rangsor szerint