„Juhászkutya” lesz az üzletemberekből

Új divat hódít nagy-Britanniában: a cégek egy juhtenyésztőhöz küldik alkalmazottaikat csapatépítő tréningre.

BL
2012. 03. 20. 6:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Farnsworth maga is üzletember volt, ám megelégelte a munkahelyi öldöklő könyöklést, és inkább juhtenyésztőnek állt. Mostanra azonban gazdasága egyre kevésbé jövedelmező a hagyományos termékeket illetően, ezért a férfi szélesítette a profilt, motivációs szakemberré lépett elő, és meghirdette, hogy remek csapatépítő tréninggel tud szolgálni.

Szavának lett foganatja: a cégek sorra küldik embereiket a wiltshire-i gazdaságba, ahol 2000 fontért – 700 ezer forintért – tucatnyi birkát hajkurászhatnak. A szaladgálás nem öncélú: egy akolba kell beterelni az állatokat, amelyek kellően rakoncátlanok és a karámnak még a közelébe se akarnak menni. Így aztán a juhászkutyálkodó csapattagoknak jól együtt kell működniük, hogy eredményt érjenek el.

„A tréning segít emberek egy csoportjának javítani a kommunikációs képességeket, erősíti a bizalmat, kiemeli a vezetői rátermettséget, ami inspiráló, és történik mindez sok mókával” – idézte a brit Metro újság az üzletemberekből terelőkutyákat faragó motivációs szakembert. A juhhajkurászást kamerára veszi, és még aznap bemutatja a csapatnak, hogy mit művelt – megfelelő elemzést és értékelést fűzve hozzá. Farnsworth gyorstalpaló tanfolyamát Open Ewe-niversitynek (Szabad Juhniversitasnak) nevezi. (Az angol ewe szó jelentése juh, kiejtése azonos a magyaréval.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.