Veszprémben négy kis gyűrűsfarkú maki, más néven katta látta meg egyszerre a napvilágot a Kittenberger Kálmán Növény- és Vadasparkban – tájékoztatott szerdán a park szóvivője. Bővebben>>>
Az állatkertben tavaly álltak párba a Liszt-majmocskák, a frigynek most lett meg a várva várt eredménye. A szaporulatnak nemcsak azért örülnek nagyon az állatkert munkatársai, mert először szaporodtak Miskolcon a látványos megjelenésű kis majmok, hanem azért is, mert a Liszt-majmocskát a szabad természetben a súlyosan veszélyeztetett fajok közé sorolják. Mindössze 6000 egyedük él vadon, állatkerti állományát is összehangolt tenyészprogram keretében szaporítják.
A miskolci Liszt-majmocskák – más néven gyapjas fejű tamarinok (Saguinus oedipus) – története 2010-ben kezdődött, amikor a hím megérkezett Csehországból, az Ostravai Állatkertből. Tavaly nyáron költözhetett össze ifjú arájával, aki a Nyíregyházi Állatkertből érkezett.
A két kölyök teljesen egészségesnek, erőteljesnek és jól fejlettnek tűnik. Hol anyjuk, hol apjuk hátán kapaszkodnak, hiszen nagy szerep hárul a kölyöknevelésben a hímekre is. Az újszülöttek ugyanis a felnőtt állatok méretéhez képest nagyok és jól fejlettek, így a nőstények számára a szoptatás önmagában is megterhelő, ezért a hímek magukra vállalják, hogy a nap nagy részében hordozzák utódaikat.
Rengeteg új jövevény várja a látogatókat
A látogatók csütörtökön már megtekinthetik a kismajmokat, mi több, az állatkertet a hosszú hétvégén felkeresők akár a mamája erszényéből egyre többször kikandikáló kiskengurut is megpillanthatják, sőt újszülöttek várják a vendégeket a vaddisznóknál is. Az elmúlt hetekben világra jött kecskegidák és bárányok szintén gyorsan cseperednek.
Miskolcon már novemberben is kitavaszodott egy kis időre, mikor is egy lámacsikó világra jötte okozott örömet a dolgozóknak és a látogatóknak. Bővebben>>>