Az idén másodszor hirdetett pályázatot a Cser Kiadó, hogy a természet értékeinek fontosságára irányítsák az ifjoncok figyelmét. Három kategóriában – ovisok (6 éves korig), alsósok (6-10 éves korig) és felsősök (10-14 éves korig) – várják a legalább egyméteres papírfüzéreket, amelyeken kedvenc állataikat és növényeiket kell ábrázolniuk a kicsiknek. A munkák elé csak egy kritériumot támasztottak, hogy ragasztásos technikával készüljenek. A legaktívabb osztályok és óvodás csoportok külön jutalomban részesülnek. A pályamunkákat a madarak és fák napjáig, azaz május 10-ig lehet beküldeni. További részletek itt.
A szervezők emellett egy rekordkísérlettel is készülnek, május 18-án a Feneketlen-tavat akarják bekeríteni az elkészült láncokkal. A munkák beküldőit reggel kilencig várják a helyszínen, majd a regisztrációt ünnepélyes eredményhirdetés követi. De azoknak is érdemes lesz kilátogatniuk, akik nem vettek részt a pályázaton, hiszen egész napos programokkal készülnek a szervezők, amelyek a koncertektől kezdve a kézműves foglalkozásokig terjednek. Természetesen a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület is képviselteti magát a helyszínen.
„1902. május 19-én, Párizsban egyezményt kötöttek az európai államok a mezőgazdaságban hasznos madarak védelme érdekében. 1902-ben Chernel István ornitológus szervezte meg Magyarországon először a madarak és fák napját, amelyet az 1906. évi I. törvénycikk szabályozott. Apponyi Albert vallás- és közoktatásügyi miniszter körrendeletben írta elő: évente egy napot a népiskolákban a tanító arra szenteljen, hogy a tanulókkal a hasznos madaraknak és azok védelmének jelentőségét megismertesse” – olvasható a Jeles napok oldalán. Hazánkban minden évben május 10-én ünnepeljük az eseményt.

Megvannak a matematikaérettségi hivatalos eredménye