Barátság: a minőség számít, nem a mennyiség

Csak minden negyedik ember véli úgy, hogy annál jobb, minél több barátja van: sokkal többen vannak, akik szerint fontosabb a néhány, de közeli barát léte.

WA
2012. 05. 03. 10:33
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Ipsos Média-, Reklám-, Piac- és Véleménykutató Zrt. összesen 24 országban végzett nemzetközi Global @dvisor nevet viselő online kutatása során megkérdezettek 75 százaléka vélekedik úgy, hogy jobb a viszonylag kevesebb, de közeli barát.

A kérdésben az egyes országok között véleménykülönbségek figyelhetők meg. Míg például az Argentínában a vizsgálatba bevont 16–64 évesek 91 százaléka szerint fontosabb a szűk baráti kör a kiterjedt kapcsolatrendszernél, Indonéziában a megkérdezetteknek 69 százaléka szerint előnyösebb a széles baráti háló kiépítése – tudatta közleményében az Ipsos.

Magyarország a középmezőnyben található: a magyarok 84 százaléka szerint fontosabbak a közeli barátok.

A kutatás azt is megállapította, hogy a vizsgált kérdéssel kapcsolatos vélemények megoszlásában nem mutatkozik jelentős eltérés a különböző gazdasági, geopolitikai országcsoportok között, annak ellenére, hogy az egyes országokban mért eredmények tekintetében elég nagy a mozgás. Ez arra enged következtetni, hogy a barátság megítélésében az országspecifikus kultúra, a társadalmi szokások meghatározó szerepet játszanak – sokkal inkább, mint a földrajzi hovatartozás.

Összesen 24 ország vesz részt az Ipsos felméréseiben, köztük például Ausztrália, Kanada, Kína, Belgium, Nagy-Britannia, Szaúd-Arábia, Dél-Afrika és az Amerikai Egyesült Államok.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.