Az Agerpres hírügynökség jelentése szerint a négyéves, és mintegy 120 kilós állatot egy hónapon át figyelték. Kiderült, hogy a medve nem tért át egészen a kukázó életmódra, nem veszítette még el annak képességét, hogy a vadonban szerezzen magának élelmet.
Szerda este csapdát állítottak neki, egy ketrecbe csalogatták, amelynek ajtaja bezáródott mögötte. A ketrecet autóra emelték, és az éjszaka folyamán mintegy kétszáz kilométeres út végén a Bucsecs hegység déli lábánál bocsátották szabadon. Az 1500-2000 méteres magasságban fekvő vadászterületen a vadőrök vigyáznak majd arra, hogy ne térjen vissza a kukázó életmódra.
Albert Tibor, Tusnádfürdő polgármestere örömmel nyugtázta az eseményt. Elmondta, hogy négy másik kukázó állat áttelepítésére adott engedélyt a környezetvédelmi hatóság. Az elkövetkező napokban egy anyamedve befogását tervezik, amely három bocsával látogatja a fürdőváros kukáit, és meglehetősen agresszíven viselkedik. Hozzátette, ha megtörténik az állatok elszállítása, „Tusnádfürdő lakói fellélegezhetnek végre”. A medvék ugyanis gyakorta törték össze a kerítéseket és raboltak tyúkokat, juhokat a település házaitól. Albert Tibor a szerencsének tulajdonította, hogy emberekre még nem támadtak a vadállatok Tusnádfürdőn.
A fürdőváros kempingjében a hónap végén tartják a Bálványosi Nyári Szabadegyetem rendezvényeit. A szervezők – megelégelvén, hogy az elmúlt években mindig téma volt a medvék látogatása – idén a tábor jelképévé választották a macit, mely a logóba is belekerült.
A szomszédos Kovászna megyében emberek is megszenvedték a medvék garázdálkodását. Kedden először egy 14 éves kézdiszentléleki fiút, majd egy 50 éves zágonbárkányi férfit vittek kórházba medvetámadás miatt.