Véget ért a balatoni katarzis

Az idei Balaton Sound slágere a fürdőruha mellett az esőkabát és a gumicsizma volt.

Kuslits Szonja
2012. 07. 16. 18:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hatodik Balaton Sound igazi kalandtúra volt a sátorozó közönségnek, lehetett reménykedni, hogy ne ázzon be, és a szél se kapja fel az ideiglenes poliészterkuckót. Azok, akik már jó előre, márciusban szállást foglaltak Zamárdiban vagy a környéken, sokat javíthattak komfortérzetükön egy hajszárítóval, száraz ruhával és meleg ággyal. Akik nem voltak ilyen szemfülesek, bizony igazi kiképzésben részesültek, hála a változékony időjárási körülményeknek.


A szervezők ennek ellenére elégedettek lehetnek, a 2012-es fesztiválra 108 ezren váltottak jegyet, így 7500-zal sikerült felülmúlni a tavalyi látogatói létszámot. A legnépszerűbb előadó címét Paul Kalkbrenner nyerte, a szombati napra 28 ezren voltak kíváncsiak, a Berlin Calling sztárjának show-ja alatt zsúfolásig megtelt a nagyszínpad előtti terület.

A világsztárok közül többen már most jelezték, hogy szívesen visszatérnének Zamárdiba, így a 2013-as fesztivál szervezése máris elindult – nyilatkozták a szervezők. A vihar kizárólag Ákos első napi koncertjét mosta le a Balaton Sound nagyszínpadáról, a továbbiakban a programhoz kegyes volt az időjárás. A pénteken fellépő David Guetta már szinte kötelező eleme a Soundnak, a magyar elektronikus zeneszerző Yonderboi fellépése inkább mondható kuriózumnak. A VOLT-hoz hasonlóan Fogarasi László most is egy lazább, táncos szettet hozott, amit a közönség óriási lelkesedéssel fogadott.


Szombat reggel még bikinibe bújtak a Balaton Sound lányai, de a napfürdőzés öröme nem tartott soká. A legtöbb embert vonzó fellépők bizony szurkolhattak, hogy ne az ő koncertjükön kezdjen tombolni egy szupercella. A tíz órakor fellépő izlandi Gusgus igényes és csábító atmoszférájú elektronikus tánczenéje telt házat produkált, a közönség ekkor még a szabad ég alatt élvezhette az ütemeket. Hajnali fél egy felé aztán vége szakadt minden fohásznak, elsöprő erővel kezdett zuhogni, mindenki a legközelebbi fedett helyre rohant. Így a Grammy-díjas Dubfire, Nina Kravizt és a breakbeat, tribal vagy proghouse trackekkel érkező Fine Cut Bodies fedett sátras koncertjeire szinte lehetetlen volt bejutni.

Azok, akik nem értek el egy sátor száraz melegébe, egy-egy bárpult mellett pálinkázva vagy napernyők alatt kerestek menedéket. A legleleményesebb fiatalok kartondobozokból eszkábáltak „esőkabátot”, de a sláger egyértelműen a kukászsák volt, ami könnyen átalakítható hőtartó védőpajzzsá.


A hajnali monszun idején az egyik legizgalmasabb élménynek a formabontó kísérleti elektronikát játszó Mouse on Mars produkciója számított, ahol hajnali négykor – valószínűleg a tomboló vihar miatt – méltatlanul kevesen voltak. De aki látta őket, részese lehetett egy alaposan megszerkesztett, zúzós, recsegős és tomboló hangörvénynek, mintha a villámok is csak aláfestői lettek volna a koncertnek.


Vasárnap kora délután a De la Soul nagyszínpadi fellépése előtt még megmutatta nekünk a Balaton, hogy ha akarja, nem látjuk a túlpartot az esőtől, ám a közönség megnyugvására a fellépés előtt az időjárás simulékonyan behódolt a közelgő koncertdömpingnek, és egy igazán mámoros éjszaka következett. A De la Soul után az Example, majd a világhírű Armin van Buuren foglalta el a nagyszínpadot, ahol most is több ezer ember tolongott. Az utolsó napon fellépett a saját zenei formanyelvvel rendelkező magyar együttes, a Colorstar, a Digitalslim, és aki hajnali négykor sem bírt magával, Ludmillára vagy Chriss Ronsonra pöröghetett. Hétfőn délelőtt aztán az ébredés első kábulata után a fesztiválozókra ismét rátört a rideg józanság: megint véget ért a Balaton Sound.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.