A Délkelet-Ázsiában honos „illegális bevándorló” hüllőt elaltatták – örökre –, belsejéből 87 tojás került elő, ami szintén rekord. A kígyóra az Everglades Nemzeti Parkban bukkantak, ahol egyáltalán nem ritkaság a burmai piton, több tízezer csúszik-mászik belőlük.
Floridai elterjedésüket nagyobb részben azok okozták, akik annak idején „ölebnek” vásároltak belőlük, majd pedig rájuk unva szélnek eresztették őket. Szaporodásukhoz másrészt hozzájárult az Andrew hurrikán is, amely 1992-ben pusztított Floridában: a szélvihar jó pár állatkerekedést megrongált annyira, hogy a burmai pitonok (is) ki tudtak szökni belőlük. Ezek a kígyók testükkel rácsavarodnak zsákmányukra, megfojtják, majd egyben lenyelik őket, szájukba befér egy őz vagy egy kifejlett aligátor is.
A floridai hatóságok jó ideje próbálják ritkítani a pitonállományt, de hiába. 2000 és 2011 között mindössze 1825 burmai pitont sikerült elejteni a park területén. Szakértők szerint immár lehetetlen kiirtani az egyre népesebb kígyókolóniát.