Megdöbbentő adat a Getszemáni-kert fáiról

Szakemberek szerint a Jeruzsálemhez közeli Olajfák hegyén álló Getszemáni-kert fái egy Krisztus korabeli "közös őstől" származnak.

BuL
2012. 10. 19. 20:41
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szakemberek még 2009-ben kezdtek nyolc olajfa tanulmányozásába. A vizsgálatban számos olasz kutató és professzor, köztük a mediterrán régió olajfáinak történelmében szakértőnek számító Giovanni Gianfrate is részt vett.

Az eredmények tanúsága szerint a nyolcból három olajfa gyökereinek egy része a XII. század közepéig, bizonyos hányaduk pedig még messzebb nyúlik vissza. A kertet 1150 és 1170 között a keresztesek valamelyest átalakították.

A vizsgálatok szerint mind a nyolc fa „hasonló genetikai profillal” rendelkezik, amelyből a kutatók azt a következtetést vonták le, hogy mindegyik növény egyetlen közös ősre vezethető vissza.

A Krisztus korából való anyanövény dugványait a XII. században ültették el – ismertették eredményeiket a kutatók a Vatikánban tartott sajtótájékoztatón.

A tanulmány a ferences rendi misszionáriusok alkotta Custodia Terrae Sanctae nevű csoport megrendelésére készült, amelynek tagjai a Krisztushoz kötődő szentföldi műemlékek megőrzésével és tanulmányozásával foglalkoznak.

Pierbattista Pizzaballa ferences szerzetes, akit a Szentföld őreként ismernek, azt mondta, az olajfák „testamentumok egy mélyen gyökeredző hithez”. Jézus a Getszemáni-kertben töltötte kínszenvedését és a halálát megelőző éjszakát.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.