Január 8-án a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom kezdeményezésére többpárti nyilatkozat született annak érdekében, hogy a kívánt gyerekek meg is szülessenek Magyarországon. A nyilatkozatban többek között az áll, hogy az aláírók vállalják, kormányon és ellenzéki szerepben is támogatják a népesség növelését célzó javaslatokat. A nyilatkozathoz vezető folyamatot Kopp Mária indította el kutatásaival, a munkában Bagdy Emőke is aktívan részt vett. Hosszú évek óta tart előadásokat, és hivatása egyik vezető szaktekintélyeként küzd többek között a család értékének helyreállításáért. Utak önmagunkhoz című könyve a toplisták élmezőnyében van most is.
A Magyar Nemzet Magazinnak arról is beszél, vajon mi lehet a megkülönböztető oka annak, hogy Magyarországon még az európai szinten rossz tendenciához képest is kevés nő vállal gyereket. „A magyar népesség több mint 70 százaléka az anómia állapotában van. A fogalom Thomas Merton angol szociológustól származik, azt jelenti: nincs biztonságérzetünk, nem bízunk már a törvény erejében, megroggyant az értékvilágunk, minden viszonylagos lett, etikai relativizmus uralkodik” – emelte ki az okok hálózatából Kopp Mária kutatásainak egyik eredményét, hangsúlyozva: „Sokkal fontosabb viszont ennél, hogy vagyunk éppen elegen, akiken nem uralkodott el az elkeseredés, nem adjuk fel! A terápia ugyanis a megküzdés és az együttműködés.”
Az interjúban beszél még többek között a női-férfi szerepek megváltozásának következményeiről, a házasság melletti pszichológiai érvekről, a nagycsaládosok boldogságszintjével kapcsolatos kutatásokról, a Nemzeti alaptantervbe is bekerült relaxációs módszerről, és arról, hogy az érzelmi intelligencia tanulható, a változást pedig magunknál kell kezdeni.