Melltartó, ami 3800 kilovolttal csap a kézre

Áramütéssel védi viselőjét az erőszakoskodókkal szemben egy melltartó, amelyet Indiában kezdtek kifejleszteni repülőmérnöknek tanuló egyetemisták.

kn
2013. 04. 17. 7:41
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Áramütéssel védi viselőjét az erőszakoskodókkal szemben egy melltartó, amelyet Indiában kezdtek kifejleszteni repülőmérnöknek tanuló egyetemisták. A melltartó 3800 kilovolt feszültséggel csap a támadó kezére, a rendőrségi sokkolókhoz hasonló áramütést mér rá. A BBC jelentése szerint a melltartó a viselőjét nem sokkolja, amit kettős védőréteg beépítésével értek el.

A melltartó áramütését egy normál ölelés nem hozza működésbe, így randevúkon is viselhető. Nem kell állandóan készültségben tartani, van rajta be-, illetve kikapcsoló gomb – mármint az árampajzs funkcióhoz.

Ha a nő olyan vidékre érkezik, amelyet veszélyesnek talál, egyszerűen „kibiztosítja” melltartóját, azaz aktiválja annak áramütő-képességét. A csapáson túl az alsónemű automatikusan telefonüzenetet küld viselője barátjának vagy rokonainak, illetve a helyi rendőrségnek, mindemellett tudatja hollétét GPS-koordinátákkal.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.