Dr. Horváth Sándor dékán, a rendezvény házigazdája a versengésről így nyilatkozott. „A RECCS több mint egy színvonalas verseny. Amikor jó néhány évvel ezelőtt megfogalmazódott az akkor még Kárpát-medencei bajnokság szervezésének gondolata, két célt szerettünk volna elérni. Egyrészt legyen Magyarországon egy olyan rangos, komoly szakmai kihívást jelentő verseny, ahol hallgatóink mérnöki tudásukat, kreativitásukat, kitartásukat összemérhetik. Másfelől a spagettihíd kösse össze a határainkon belüli és azokon túli mérnökképző intézményeket, azok hallgatóit, erősítse a különböző intézményekben és országokban tanuló diákok közti kapcsolatokat.”
Elmondhatjuk, hogy a kitűzött célok megvalósultak. A RECCS statisztikái önmagukért beszélnek. Az érdeklődés évről évre nőtt, az eddigi versenyeinken kiemelkedő eredmények születtek. A RECCS nemzetközileg ismert és elismert eseménnyé, világbajnoksággá vált, ahol a nevezők hosszú és alapos felkészülés után azonos helyen és körülmények között dönthetik el, hogy ki a jobb – írják a szervezők. A RECCS egy olyan verseny, ahol nemcsak a győztesek, hanem valamennyi résztvevő nyertesnek érezheti magát. Mindenki tapasztalatokkal, élményekkel gazdagodva és új ismeretségek birtokában utazhat haza.
Az elmúlt évben rendkívül erős mezőny gyűlt össze, hat ország kilenc egyeteméről, főiskolájáról érkeztek versenyzők. Az idei megmérettetésen az eddigi résztvevők mellett újabb csapatokat üdvözölhetünk Bulgáriából, Németországból, Lettországból, Németországból, Portugáliából, Romániából, Szerbiából és Magyarországról. Az eddig beérkezett jelentkezések alapján 38 magyar és külföldi versenyző fog 20, spagettiből épült szerkezettel indulni. A versenyre megfigyelők érkeznek Szlovákiából, az Egyesült Királyságból és a méltán híres amerikai Johns Hopkins Egyetemről is. További információ elérhető a reccs.uni-obuda.hu oldalon.