Sybille de Selys Longchamp több belga lapnak adott interjújában elmondta, 18 éven át tartott fenn viszonyt II. Alberttel. 1966-ban ismerkedtek meg, kapcsolatuk „lassan bontakozott ki, de aztán 18 éven át tartott”. Az uralkodó állítólag el is akart válni, ő azonban ezt nem engedte. De Selys Longchamp később Londonba költözött. Állítása szerint diszkriminációt kellett elszenvednie, főleg azt követően, hogy 1999-ben fény derült lánya létezésére. „Egyik napról a másikra a feje tetejére állt az életem. Társadalmilag kirekesztetté váltam, elsősorban azok által, akik akartak valamit a királytól” – mondta.
A nő támogatja lánya törekvéseit, miután neki 2001-ben nem sikerült diszkrét megoldást találnia. „A király nem érti, milyen kirekesztést kell megélnie Delphine-nek Ezért emelem fel a szavam, hiszen mindennek van határa. Csak napvilágra akarom hozni az igazságot” – nyilatkozta de Selys Longchamp.
Az 1968-ban született Delphine Boel jogi úton, DNS-vizsgálattal kívánja bebizonyítani, hogy ő a 79 éves király házasságon kívül született gyermeke. Boel magát a királyt, a trónörökös Fülöp herceget és Asztrid hercegnőt, II. Albert lányát is beidéztette a bíróságra. Az értesülést az udvar is megerősítette, de a királyi ház ezen túlmenően nem óhajtott megjegyzést fűzni a híradáshoz. A brüsszeli elsőfokú bíróság kedden foglalkozik legközelebb az üggyel.
Belga alkotmányjogászok szerint az ügy „bukásra van ítélve”, a belga alkotmány értelmében ugyanis a király személye sérthetetlen, érinthetetlen nemcsak büntetőjogi, de polgári jogi értelemben is: semmilyen eljárás nem indítható vele szemben, szó szerint a törvények fölött áll.
Marc Uyttendaele jogász szerint ugyanebből az okból nem vezethet eredményre a király gyermekeinek DNS-vizsgálata sem, mert bár ők nem uralkodók, az eljárás célja nyilvánvalóan annak megállapítása, hogy a király-e a vér szerinti apa. A szakértő ugyanakkor arra is rámutatott: az emberi jogok európai egyezménye kimondja, hogy a vér szerinti és a törvény szerinti gyermekeket azonos jogok illetik meg, ami még a belga alkotmányt is felülírhatja. Ez alapján lehet, hogy lesz bíró, aki nem utasítja el az ügyet.
II. Albert 1999-es karácsonyi üdvözletében félig-meddig beismerte, hogy a hatvanas évek végén – Delphine Boel születése előtt – viszonya volt valakivel.