A csaknem három órás megbeszélést Farkas Péter, a szövetség elnöke hívta össze és vezette le. A keddi találkozón jelen volt Kollár Lajos, a Magyarok a világ nyolcezresein elnevezésű expedíciósorozat vezetője, Sterczer Hilda hegymászó, Erőss Zsolt felesége, Babcsán Gábor, a szövetség tiszteletbeli tagja, Fucskó László magashegyi mászó, Futó Endre, a szövetség hegymászó szakágának vezetője, Kunos Gábor, a szövetség magashegyjáró szakreferense és Péterváry Gábor, a Hegymászó Bizottság legutóbbi vezetője – közölték a szervezők csütörtökön az MTI-vel.
A hegyen történtek részletes összefoglalása után a megjelentek több pontosító kérdést tisztáztak, így egyebek között téma volt Kiss Péter felkészültsége, a hosszan elhúzódó mászás okai, a mászók által vitt vízmennyiség. Beszélgettek a magyar magashegymászás jövőjéről, kitérve a hegymászás jelenlegi magyarországi helyzetére, népszerűségére, sajtóval való viszonyára.
A résztvevők megállapodtak abban, hogy a történtekről a közeljövőben közös nyilatkozatot tesznek közzé, valamint Kiss Pétert a hegyen tanúsított önzetlen magatartása elismeréseként fair play díjra jelölik.
Kiss Péter és Erőss Zsolt május 21-én az India és Nepál határán lévő Kancsendzönga 8586 méter magas csúcsának meghódítása után lefelé ereszkedtek, amikor Erőss Zsolt az alaptáborban tartózkodó Kollár Lajost kimerültségéről, legyengüléséről tájékoztatta. A beszámolók szerint a lejjebb haladó Kiss Péter még visszament Erőss Zsoltért, majd elindultak lefelé, útközben azonban eltűntek. Kiss Péter valószínűleg lezuhant, holttestét fotóról azonosították, Erőss Zsoltot nem találták meg.
Fair play díjra a Magyar Olimpiai Bizottságnál (MOB) lehet jelölést tenni kiemelkedően sportszerű cselekedet, a fair play elveit folyamatosan és példamutatóan szem előtt tartó életpálya, illetve a fair play értékek népszerűsítése területén kiemelkedő tevékenység esetén. Rendszerint három kategóriában – cselekedet, életmű, a fair play népszerűsítése – osztanak elismeréseket.