Tizenkét év börtön a végrendelet-hamisítónak

Nina Wang egykori szeretőjét bűnösnek találta a bíróság Nina Wang milliomosnő végrendeletének meghamisításában.

tt
2013. 07. 07. 11:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A volt brit koronagyarmat felső bíróságának elnöke, Andrew Macrae szerint Peter Chan azon próbálkozása, hogy Nina Wang – az ügyészek által 10,7 milliárd dollárra becsült – vagyonának egyedüli örököseként adja ki magát „szégyentelen, erkölcstelen és példátlan kapzsiságról” tanúskodó cselekedet volt.

Macrae szerint Chan próbálkozása azért volt különösen alávaló, mert ha sikerrel jár, akkor megakadályozta volna, hogy a vagyon – Wang szándékának megfelelően – az általa és néhai férje által alapított Chinachem Alapítványhoz kerüljön és még meg is károsította volna a jótékonysági szervezetet a jogi huzavona költségeivel. Az ügy 2011-es tárgyalásakor a bíró azon végrendeletet hagyta jóvá, amely a Chinachem Alapítványt nevezte meg a hatalmas vagyon örököseként.

A különc Wang, aki egykor Ázsia leggazdagabb asszonya volt, 2007 áprilisában, 69 esztendős korában hunyt el rákban, de korábban szerelmi viszonyba bonyolódott a nála majdnem két évtizeddel fiatalabb Channal. A hongkongi hatóságok a 2011-es bírósági döntést követően tartóztatták le a férfit, miután kimondták, hogy hamisítvány az a végrendelet, amely Chant nevezte meg az asszony Chinachem Group nevű vállalatbirodalmának örököseként és, amelyet a férfi mutatott be.

A titkos szexuális viszonnyal, nagy pénzekkel és csalással fűszerezett örökösödési pert nagy érdeklődéssel kísérték a hongkongiak. Wangot egy japán mangafigura nyomán „Little Sweetie” – Kis Cukorfalat – néven emlegették. Arról volt híres, hogy bár dúskálhatott volna a földi javakban, legszívesebben mégis gyorséttermekben evett és olcsó ruhákat hordott. Az asszony annak idején azért kereste meg az akkor még fengsujmesterként – a taoista filozófia bölcseként – tevékenykedő férfit, hogy többek között segítsen tisztázni 1990-ben elrabolt férje sorsát, akinek azóta sem sikerült nyomára akadni.

A bíró azt is elrendelte pénteken, hogy az 53 esztendős, háromgyermekes Chan, aki a közelmúltban Tonyról Peterre változtatta keresztnevét, miután áttért a kereszténységre, fizesse meg egy előzetes meghallgatás nagyjából 258 ezer dollárra rúgó költségeit, mert – mint mondta – az csupán „idő- és pénzpazarlás” volt.

A Wang és Chan közötti szerelmi viszony valódiságának bizonyítása érdekében a férfi védői olyan videofelvételeket mutattak be a bíróságon a múlt hónapban, amelyeken a pár csókolózott és simogatta egymást. A bíró szerint Chan nem elégedett meg azzal a 387 millió dollárral, amelyet Wang a kapcsolatuk ideje alatt adott neki, és ezért tervbe vette, hogy megszerzi az asszony vállalatbirodalmát és minden vagyonát.

Nina Wang férjét az 1990-es évek végén holtnak nyilvánították. Az asszony akkoriban egy szintén nagy feltűnést keltő perben érte el, hogy a vagyont ráruházzák. Apósa azt állította, hogy meghamisította férje végakaratát.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.