A smaragd és gyémánt Cartier-nyakék Simon Patino bolíviai mágnás feleségéé volt. Az ékszer 1937-ben készült Londonban, miután a Cartier megvásárolta Viktória Eugénia spanyol királyné 45 karátos smaragd keresztjét. Az Andok keresztjeként emlegetett ritkaság egykor II. Izabella spanyol királynő, majd Eugénia francia császárné birtokában is volt.
A Cartier az akkoriban fellelhető legszebb smaragdokat – összesen több mint száz karátnyit – kutatta fel, hogy méltó „foglalatba” ültesse Az Andok keresztjét. A dél-amerikai smaragdoknak, a történelmi keresztnek, valamint a felhasznált gyémántok kifogástalan minőségének az Ónkirálynak nevezett és kora egyik leggazdagabb embereként ismert Simon Patino nem tudott ellenállni, így 1938 januárjában megvette a nyakéket feleségének.
Később a keresztet megvásárolta a Van Cleef & Arpels ékszerház, a nyakláncot pedig megrövidítették, hogy egy pár hozzá illő fülbevalót készítsenek. A fülbevaló ugyancsak szerepel a Christie’s november 12-i árverésén, értékét előzetesen 400-600 ezer dolláros összegre becsülik.
Szintén a mesés Patino-kollekcióból kerül kalapács alá egy 32,65 karátos gyémántgyűrű, a Chaumet-ház remekműve, amelyért hozzávetőleg 2,5 millió dollárt remélnek.
Hélene Rochas ékszerei közül árverésre kerül egy tigris alakú vállbross. A smaragd és gyémánt kiegészítőt René Boivin készítette, és 250 ezer dollárra taksálják. Hélene Rochas volt a felesége és a múzsája Marcel Rochas tervezőnek. A párizsi társasági élet központi figurája volt, férje halála után, mindössze 28 évesen ő vette át a Rochas-divatház parfümrészlegének vezetését, és üzletasszonyként remekül helytállt. 2011-ben, 85 évesen hunyt el.