Az újítás eredményes. Daniela Spath pszichológus szerint 15 perc alatt lecsökken a rózsaszínű cellába csukott rab dühszintje, de azért általában két órán át „higgasztják”. Néhány svájci rendőrkapitányságon is rózsaszínben láthatják a világot a dühöngő „vendégek”, azokon is vannak már rózsaszín cellák ugyancsak nyugtatóként.
A színterápia nem új keletű, korábbi pszichológiai tanulmányok sokasága foglalkozott a színeknek az emberre gyakorolt lélektani hatásaival, és a rózsaszínt egyöntetűen lecsillapítónak találták. Az Egyesült Államokban egy sportstadionban a vendégcsapat öltözőjét festették rózsaszínre a helyi csapat edzőjének utasítására, hogy „passzív hangulatba” hozza az ellenfelet.
Az elítéltek általában nem rajonganak a rózsaszínért. Texasban egy börtönben ezért ilyen ruhában járatják őket, hogy még kevesebb kedvük legyen visszakerülni a rács mögé. Ami a svájci újítást illeti, a rózsaszín népszerű a börtönőrök körében, a rabok azonban ott sem örülnek neki.
„Megalázó, hogy olyan cellában kell raboskodniuk, amely egy kislány szobájához hasonló” – idézte Peter Zimmermant, a svájci börtönreform egy munkatársát a The Daily Telegraph című brit lap.