Kedden Bajnai Gordon, az Együtt–PM vezetője és Mesterházy Attila, az MSZP elnöke aláírta az ellenzéki megállapodást. Az augusztus végén megkötött és most szentesített egyezség szerint a felek külön listán indulnak a 2014-es parlamenti választáson, nem neveznek meg közös miniszterelnök-jelöltet, de mind a 106 egyéni választókerületben csak egy jelöltet állítanak. 75 körzetben az MSZP, 31-ben az Együtt–PM nevezi meg, hogy ki indul. Ha a baloldal győz a választáson, az lesz a miniszterelnök, akinek a pártja több listás szavazatot szerzett.
Az október 23-ai megemlékezések több helyszínen zajlottak: a Békemenet a Bem térről a Hősök terére vonult, ahol Orbán Viktor szólalt fel. A kormányfő beszédében hangsúlyozta, Magyarország közeledik a valódi felszabadulás felé, ám a mindennapi élet szabadságának megvédéséhez a kormányoldal támogatóinak munkájára is szükség lesz. A miniszterelnök az állami ünnepségen a jövő év tavaszán esedékes parlamenti választásra utalva azt is mondta: „lassan és biztosan be kell indítanunk a gépezetünket, hadrendbe kell állítani csapatainkat”, mint 2010-ben.
A baloldal a Műegyetemnél tartott demonstrációt, ahol Bajnai Gordon, Gyurcsány Ferenc és Mesterházy Attila mellett felszólalt többek között Bokros Lajos és Kuncze Gábor is. A show legnépszerűbb szónoka egyértelműen a DK vezére volt, aki beszédében a jelenleginél szélesebb összefogásra helyezte a hangsúlyt, miközben a szocialistákat és az Együtt–PM Szövetséget is kritizálta.
Gyurcsány performanszát azóta Szanyi Tibor, Kormos Kata, Kunhalmi Ágnes, Gúr Nándor és Török Zsolt is élesen támadta. Az MSZP EP-képviselőjelöltje szerint nincs többé szükség arra, aki abból él, hogy az MSZP-t ekézi. Anno otthagyta az MSZP kormányát, az MSZP vezetését, majd az egész pártot.
Mesterházyt beszéde alatt kifütyülte a közönség, valamint a megjelent DK-támogatók hangos „Összefogást!” skandálásba kezdtek, mely az MSZP-sek szerint egy előre megszervezett akció volt. Erre Gyurcsány közösségi oldalán reagált egy Mesterházynak címzett nyílt levél formájában, melyben sajnálatát fejezte ki az incidens miatt, de hozzátette: „nem gondolom azonban, hogy vádaskodni kellene, hogy ellenséget kellene keresni ott, ahol nincs.”