Az állat, amelyik védett a rákkal szemben

Nem érez fájdalmat, és még további élettani furcsaságokkal is rendelkezik.

kn
2014. 02. 04. 14:42
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csupasz turkálókat, más néven sivatagi vakondpatkányokat (Heterocephalus glaber) és kölykeiket fotóztak a Fővárosi Állat- és Növénykertben 2014. február 4-én. Hat csupasz turkáló született december 16-án az Állatkertben. Az Afrika keleti felében, Etiópia, Szomália és Kenya területén honos rágcsálófaj különlegessége a hangyákra és a méhekre is jellemző államalkotó, euszociálisnak nevezett társas szerveződés, valamint néhány élettani furcsaság is. A csupasz turkálók ugyanis alig éreznek fájdalmat, valamint tökéletes védettséget élveznek a rákos megbetegedésekkel szemben.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.