Egymillió dollár folyt be az űrhajós relikviák árverésén

Csaknem háromszáz lelkes rajongó és gyűjtő vett részt az aukción.

UDM
2014. 04. 12. 4:29
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Bonham árverési ház közlése szerint csaknem háromszáz lelkes rajongó és gyűjtő vett részt az aukción, a licitálásba négy kontinensről 17 ország vásárlói kapcsolódtak be telefonon vagy interneten. A háromszáz relikvia 80 százaléka elkelt, a bevétel elérte az egymillió dollárt.

„Az űrrelikviák széles érdeklődésre számíthatnak, nem kell ahhoz szakértőnek lenni, hogy valakit lelkesedéssel töltsön el a világűr felfedezése. Sok ember álmodozik arról gyerekkorában, hogy űrhajós lesz. Ez egy igazán személyes gyűjtői terület” – fogalmazott Cassandra Hatton, a Bonhams szakértője.

A Holdon járt Apolló–11 űrhajó ellenőrzőlistája, amelyre Buzz Aldrin, a legénység egyik tagja vezetett fel adatokat, 68 ezer 750 dollárért (15 millió forintért) kelt el, jóval az előzetesen becsült 45 ezer dolláros ár fölött.

Ugyancsak értékes darabnak bizonyult az az embléma, amely a legénység űrruháját díszítette: a Hold felszíne fölött olajággal a karmaiban repülő sas. A történelmi misszión részt vevő Aldrin, Neil Armstrong és Michael Collins űrhajósok aláírását viselő jelkép 62 ezer 500 dollárért (13,7 millió forintért) talált gazdára. Az Aldrinnal a Holdat megkerülő amerikai zászló 47 ezer 500 dolláros (10,5 millió forintos), az Apolló–11 repülési terve 37 ezer 500 dolláros (8,3 millió forintos) áron kelt el.

Közel 44 ezer dollárt (9,6 millió forintot) ért egy gyűjtőnek az amerikai űrprogram kezdeti korszakából, a Mercury-program idejéből származó űrruha, amelyért komoly licitcsata dúlt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.