A művészi munkát ezúttal is a viaszmintázás londoni mestereire bízták, az alakok a brit fővárosban nyertek végső formát. A Sanghaj és Vuhan után Pekingben is megnyíló Tussaud-tárlat helyszíne a történelmi Csienmen sétálóutca.
A kiállítóhely több tárlatot is nyit egyszerre, köztük a kínai történelem ismert figuráit, szereplőit, így Ce-hszi császárnét is felvonultatja. A külföldi filmcsillagok, popzenészek között megtalálható Leonardo DiCaprio és Brad Pitt mellett George Clooney, Madonna, Johnny Depp és Lady Gaga viaszszobra. A nagyobb siker reményében ugyanakkor a kiállítást benépesítő alakok oroszlánrészét a kínai sztárok alkotják.
Nem maradhatott ki a rangos csapatból a 226 centiméteres volt NBA-kosaras Jao Ming vagy Jackie Chan hongkongi kungfuművész, színész és filmrendező, s helyet kapott Cuj Csien, a kínai rock atyja, Jang Li-vej, az első kínai űrhajós és Li Na, Kína legismertebb és legsikeresebb profi teniszezője is.
Egy eredeti Madame Tussaud-panoptikum valószínűleg meg sem nyílna a világon úgy, hogy szobrai között ne lenne ott II. Erzsébet brit királynő alakja, és ma már a jelek szerint Barack Obama és Vlagyimir Putyin sem hiányozhat belőle. Pekingben Marx Károly jellegzetes alakja is feltűnik, ám az újkori kínai történelem „nagyjaiból” hírek szerint nem fognak senki hasonmásával találkozni a látogatók.
A nagyközönség az első három napon húszszázalékos kedvezménnyel vásárolhatja meg belépőjegyét, amelynek ára viszonylag borsos. Egy felnőttjegyért hatezer forintnak megfelelő jüant kell majd fizetni, a diákok és az idősek ebből alig több mint kétezer forintnyi kedvezményt kapnak.