Több száz ősi szobor volt a barlangokban

Több mint ezer ősi Buddha-szobrot találtak a Kína északi részén lévő Sanhszi tartományban.

UDM
2014. 05. 16. 10:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szobrok, amelyeket egy sziklafal három kőbarlangjában találtak Jang-Csü megyében, a helyi régészek szerint a Ming-dinasztiából (1368–1644) eredeztethetők.

Jang Csi-Fu, a megye kulturális örökségvédelmi hivatalának igazgatója elmondta, hogy a barlangfalakba vésett kőszobrok 12-25 centiméter nagyságúak. A szakértő véleménye szerint két barlangot a Ming-dinasztia idején felújítottak, legalábbis a barlangokban talált két kőtábla feljegyzése szerint.

A tajjüani régészeti intézet munkatársai szerint a Buddha-szobrok művészete az Északi- és Déli-dinasztiák (420–589), illetve a Tang-dinasztia (618–907) közötti időszakban élte virágkorát, ezért igazán ritka, hogy a Ming-dinasztiából származó szobrot találnak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.