Elítélték a dinócsempészt

Azt mondta a csontokról, hogy hüllőmaradványok. A csontvázat egymillió dollárért eladták.

kn
2014. 06. 04. 8:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A floridai Eric Prokopi egyebek között egy Tyrannosaurus hetvenmillió éves csontvázát juttatta az Egyesült Államokba, bár vámnyilatkozatában a külön szállított csontokról azt állította, hogy Nagy-Britanniában talált hüllőmaradványok. Az összerakott csontvázat később egy dallasi árverésen több mint egymillió dollárért adták el.

A bíróság a csempészés mellett hamis nyilatkozat tételében mondta ki bűnösnek. A letöltendő börtön mellett Prokopit közmunkára is ítélték.

A tárgyaláson a vádlottat szokatlan módon még az ügyész is védte, mert a hatóságokkal szemben kimagasló együttműködési készségről tett tanúbizonyságot, emellett paleontológiai szaktudásával is segítette munkájukat. A bíróság azonban úgy ítélte meg, hogy a csempésznek bűnhődnie kell, hiszen bűnt követett el. A Góbi sivatagból származó csontokat visszaküldték Mongóliába.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.