Franciaország 2012-ben 83 millió külföldi látogatóval állt a toplista élén. A francia kormány a turisztika ágazat képviselőivel rendezett egyeztetés zárónapján mintegy harminc konkrét intézkedés bejelentésével „új lendületet ígért” a turizmus számára.
Ezek között szerepel Párizsban a turisztikailag frekventált helyeken az üzletek vasárnapi nyitva tartásának engedélyezése, a taxitranszfer árának egységesítése Európa jelenleg második legjelentősebb repülőterére, a Roissy–Charles de Gaulle-ra, valamint egy új közvetlen expresszjárat elindítása, amellyel a jelenlegi egy óra helyett húsz perc alatt ki lehet majd érni a belvárosból a repülőtérre.
Európa legjelentősebb pályaudvarát, a párizsi Gare du Nord-t, ahonnan Londonba indulnak az Eurostar, Brüsszelbe pedig a Thalys járatai, 2017-ig teljesen felújítják. A munkálatok még idén az Eurostar csarnokával fognak kezdődni, amely lesújtó képet mutat londoni párjához, a St Pancras pályaudvarhoz képest.
A francia kormány könnyíti a turistavízum igénylésének feltételeit, a turistahelyeken ingyenes wifi-szolgáltatást vezet be, valamint javítja a turisztikai szakmában dolgozók képzését.
„A turizmus a világon az első számú ipar, a világ GDP-jének 12 százalékát adja és több mint 200 millió munkahelyet biztosít” – hangsúlyozta a francia külügyminiszter. Franciaországban azonban egyelőre a GDP-nek csak a hét százalékát jelenti, ezen az arányon szeretne elsősorban javítani a kormány.
Fabius szerint a turizmusban dolgozókat öt nagy területen érdemes mobilizálni: ezek pedig a gasztronómia, a borturizmus, a sport és hegyvidék, az ökoturizmus, valamint a kézműves- vagy a luxusipar területén a „szakmai hozzáértés” és a városi turizmus.