A kínai hadsereg 37 éves tisztje, aki az ország 21 űrhajósából egyetlenként parlamenti képviselői is, gyermeke születéséről egy hivatalos rendezvényen számolt be a héten. A kínai online médiában hamar elterjedt a hír, és mindenki azt találgatja, fia vagy lánya született Liuéknak.
A China Daily című angol nyelvű napilap összeállításából kiderült, annak idején, amikor a 2000-es évek elején női űrhajósokat kerestek, a házasságban élő, esetleg gyermekes nők körében kutattak. Nyilvánosan ugyan nem hangoztatták, de a szakemberek nem tudták pontosan, hogy az űrbéli körülmények milyen hatással vannak a nők szervezetére. A kutatók szerint ugyanakkor a sugárzás nagyobb veszélyt jelenthet a férfiakra, mint a nőkre.
Liu Jang őrnagy 2012. június 16-án Csing Haj-peng parancsnok és Liu Vang kutatóűrhajós társaságában emelkedett a magasba Kína első háromszemélyes űrhajójával. Ők hajtottak végre első ízben összekapcsolódást a Tienkung–1 űrállomással. A vadászpilóta Liu mögött akkor már csaknem 1700 óra repülés volt. Az űrből 13 nap után tértek vissza.
Kína 2003-ban küldött először önállóan asztronautát az űrbe, a világon harmadikként az egykori Szovjetunió és az Egyesült Államok után. Az első nő, aki megjárta az űrt, Valentyina Tyereskova volt 1963-ban. Az amerikai Sally Ride húsz év múlva követte. A Földet elhagyó 536 űrhajósból 59 volt nő.
Anya lett az első kínai űrhajósnő
Nem tudni, fia vagy lánya született a kínaiak „Tyereskovájának”.
2015. 02. 13. 14:15
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!