Gyűrűsfarkú makik születtek a Miskolci Állatkertben

A kicsinyeket hétvége óta láthatja a közönség.

MA
2015. 04. 13. 21:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Veress Tamás elmondta, hogy a Madagaszkár szigetén honos félmajmok csapatában Miskolcon az utóbbi években két hím gyűrűsfarkú maki élt két nőstény fehérhomlokú maki társaságában. Tavaly nyár elején a hímek mellé egy fiatal nőstény gyűrűsfarkú maki költözött Miskolcra a schönbrunni állatkertből, valamint egy másik nőstény a Fővárosi Állatkertből.

Gizi, a Budapestről érkezett nőstény március 22-én két életerős kölyöknek adott életet. Az utódok a makiknak megfelelően az első napokban elsősorban anyjuk hasán kapaszkodtak, ám gyors fejlődésnek indultak. Néhány hetes korukban leginkább már anyjuk hátán utaznak majd – sorolta a részleteket a gyűjtemény vezetője.

A gyűrűsfarkú maki, vagy más néven katta (Lemur catta) Madagaszkár szigetén honos. A kölykök négy és fél hónapos vemhesség után jönnek a világra. Születésükkor szemük kék, de mire másfél évesen ivarérettek lesznek, már élénksárga színű. Vadon élő állományuk veszélyeztetett: mint Madagaszkár teljes élővilágát, a katták fennmaradását is elsősorban élőhelyük pusztulása fenyegeti.

Veress Tamás hozzátette: Miskolcon a Föld napja alkalmából április 19-én kódkereső játékra invitálják a látogatókat, amellyel Madagaszkár élővilágára, az élőhelyek fokozott pusztulására, a „makik földjének” megóvására, valamint a Föld természeti környezetének, növény- és állatvilágának megóvására hívják fel a figyelmet.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.