Ezért nem szabad ételt dobálni az állatok ketreceibe

Három szarvas pusztult el a sanghaji állatkertben a látogatók által bedobott ételek elfogyasztása után.

2015. 05. 27. 14:29
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az állatok az elmúlt három hétben egymás után hullottak el betegség vagy külső sérelem jele nélkül. Pusztulásuk okára a boncolást követően derült fény, ekkor ugyanis mindhárom tetem gyomrában jelentős mennyiségű ehetetlen anyagot találtak az állatorvosok: nagyjából hat kiló szemetet, műanyag fóliába csomagolt és azzal együtt lenyelt ételt, de még törölközőket is.

A Shanghai Daily napilapnak nyilatkozó állatkerti hivatalnok, Pan Hsziu-vej úgy fogalmazott: az állatoknak valószínűleg komoly fájdalmakat kellett elszenvedniük utolsó napjaikban.

Pan elmondta, mindhárom szarvas nyitott zöld területet is magában foglaló ketrecben élt, ahová a látogatók a tiltás ellenére is viszonylag könnyen bedobálhatták az állatoknak szánt ételt és a hátrahagyott szemetet.

Az állatkert látogatóit az ott dolgozók nyilatkozatai szerint a létesítmény évek óta próbálja kulturált viselkedésre nevelni, ám a példa is azt mutatja, az erőfeszítések többnyire hiábavalóak.

Az elmúlt kilenc évben 19 állat pusztult el valamilyen idegen tárgy elfogyasztása következtében, s a látogatókat minden évben kampányokkal próbálják meg szemétgyűjtésre és a környezet védelmére ösztönözni.

A probléma az ország más városaiban is jelentkezik: tavaly Hsziamenben szintén egy szarvas pusztult el négy kiló műanyag elfogyasztása miatt, két éve a látogatók a sencseni állatkertben dobáltak halálra krokodilokat.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.