Az ezer megkérdezett 5 százaléka fordul orvoshoz már a legkisebb gyanú esetén is, az emberek 5 százaléka azonban évek óta nem is járt rendelőben. Emellett, bár az utóbbi években erősen hangsúlyozták a megelőzés fontosságát, ellenőrző szűrővizsgálatra mindössze 4 százalék megy évente 5-8 alkalommal. A szakemberek szerint egy felnőttnek évente legalább 5-6 különböző szűrővizsgálatra volna szüksége, ehhez képest az eredmények meglehetősen rosszak.
A felmérésből az is kiderült, hogy az ár, a gyorsaság és a család, barátok ajánlása a legfontosabb, amikor a magán- és az állami ellátás között választunk. A megkérdezettek 40 százaléka kizárólag az állami rendelőintézeteket látogatja, de körülbelül 12 százalék már inkább a magánellátást választja, és csak akkor megy állami rendelőbe, ha nagyon muszáj. Aki a magánegészségügyet preferálja, azok többsége elégedetlen az állami ellátással, de sokak döntésében kényelmi szempontok is szerepet játszanak.
A válaszadók leginkább tüdőszűrésre, vérvételre, fül-orr-gégészetre mennek állami orvoshoz, de belgyógyászati, allergológiai, reumatológiai, ortopédiai panaszokkal is nagy arányban veszik igénybe az ingyenes ellátást. Vannak azonban olyan területek, ahol csak kicsi a különbség az állami egészségügy javára, ilyen például a nőgyógyászat, de a bőrgyógyászati és a kardiológiai szűrésre is inkább magánintézményekbe mennek a megkérdezettek. A fogászat esetében már többen veszik igénybe a magán-, mint az állami ellátást.