Első alkalommal tartottak hazánkban nemzetközi vadászati kulturális konferenciát október 22-én. A rendezvénynek, amelyre Bajorország, Szlovákia és Románia kamarái küldték el delegációikat, a gödöllői Szent István Egyetem adott otthont.
Oláh Csaba elmondta: a szakmai összejövetellel hagyományt szeretnének teremteni, fontosnak tartják ugyanis a nemzetek közötti párbeszédet. – Közép-Európában a szoros történelmi kapcsolatok miatt különösen sok a találkozási pont a hagyományainkban. A konferencia előadói bemutatták, miben más az itt élő népek vadászati kultúrája, de a beszámolókat hallgatva nem feledkeztünk meg arról sem, ami összeköt – magyarázta Oláh Csaba.
A Vadászati Kulturális Egyesület (VKE) elnöke közölte: a rendezvényt Marghescu Tamás, a Nemzetközi Vadászati és Vadvédelmi Tanács vezérigazgatója, Szabó Ferenc, a Vidékfejlesztési Minisztérium főosztályvezető-helyettese, valamint ő maga nyitották meg, majd bajor, szlovák és román prezentációk következtek. Délután a résztvevők további programokon vehettek részt, mint például a Vadvilág Megőrzési Intézet udvarán található tanösvény bejárása vagy a vadász képzőművészek és -kürtösök ülése. Kiemelte: a szervezés nem volt problémamentes, mivel a VKE-hez hasonló, kifejezetten a vadászati kultúrával foglalkozó szervezet nincs Európában, ezért is fordultak végül a különböző nemzetek kamaráihoz és vadászszövetségeihez. Az I. Nemzetközi vadászati kulturális konferenciát a VKE fennállása huszadik évfordulójának alkalmából szervezett programsorozat záróeseményének szánták, amellyel egy helyen és időben rendezték meg az idei nemzetközi Diana-találkozót.
Fontos mozzanata volt a találkozónak, hogy az előadások után Oláh Csaba, valamint Feiszt Ottó, az Országos Magyar Vadászkamara (OMVK) elnöke aláírták a magyar vadászetikai egyezményt, amely lefekteti a vadászetika öt alaptézisét, s egy etikai kódex elkészítését írja elő – a munkaanyagot a VKE és az OMVK dolgozza ki más szakmai és társadalmi szervezetek bevonásával 2012 végéig.