A Nimród Vadász és Versenysportlap először 1913. december 1-jén jelent meg Szabó Kálmán szerkesztésében. Címlapján, a folyóirat saját fényképészének felvételén József főherceg és kísérői vadászálláson pózoltak a kamerának. A nagyjából másfél hetente megjelenő magazin, igazolva alapítóinak előfeltevését, hamarosan nagy népszerűségre tett szert. Friss híreivel, stílusos beszámolóival és fotóriportjaival ráadásul nemcsak a szűkebben vett szakmát, hanem az erdész- és a természetbarát köröket is képes volt megszólítani.
A szerkesztőség munkájába a két világháború között szinte valamennyi neves vadász bekapcsolódott valamilyen formában – Kittenberger Kálmán 1920 szeptemberétől például a vezetője lett. Megjegyzendő továbbá, hogy 1917 és 1924 között a Nimród volt előbb a Hubertus – Magyar Vadászok Országos Egyesületének, majd a vadászati védegyletnek a hivatalos lapja is.
Bár 1944–45 fordulóján a lapkiadás akadozott, a folyóirat nem szűnt meg, sőt átvészelte a szovjet megszállást és a pártállami rendszer kiépítését. Több mint húsz éven át azonban kényszerűen új címen, Magyar Vadászként kellett megjelennie, a rezsim ugyanis nem tűrte a „rosszul csengő” nevet. A lapot 1969-ben mégis visszakeresztelhették, hamarosan oldalait is kiszínesítették. Századévnyi történetében a következő nagy fordulatot 1991 hozta: ekkor nyerte el a Nimród mai formáját.
Érdemes elmondani még, hogy a magazin pályázatokkal, díjakkal ösztönzi az alkotó vadászokat és a vadászati témájú alkotások készítőit. Hasábjain rendszeresen szól a világ magyarságáról, illetve magyarságához, és gyakorta közli messzi vidékeken élő honfitársaink írásait is. Az eltelt évtizedekben ráadásul jó partneri kapcsolatot sikerült kiépíteni külföldi szervezetekkel, így a világ minden részéről pontos, naprakész információkkal bír a szerkesztőség. Ebből a rövid áttekintésből is kitűnik, milyen sok változáson ment keresztül századévnyi históriája alatt a lap. A hosszú és nemegyszer viharos évtizedek alatt azonban mindig ragaszkodtak az alapítók kijelölte küldetéshez. Ez nem más, mint tájékoztatni, tanítani és nevelni a jelen s a jövendő nemzedékek természetszerető vadászait.