A családias hangulatú múzeum megálmodója és kivitelezője Gömbös Mátyás, aki több mint négy és fél évtizedes vadászmúltat tudhat magáénak; máig az Őriszentpéteri Széchenyi Zsigmond Vadásztársaság vadászmestere és a Vas megyei vadásztársadalom aktív képviselője. A tárlat alapját saját trófeái képezik, amelyek között egyaránt megtalálhatók a kapitális szarvasagancsok és a vadkanagyarak, az érdekes őzagancsok, de a nem megfelelő genetikai tulajdonságok miatt elejtett vad ékességei is.
A kiállítást Gömbös Mátyás úgy alakította, hogy ne csak a vadászok és a vadászat iránt érdeklődők, hanem a természetbarátok számára is tartalmas kikapcsolódást nyújtson. Éppen ezért az Őrségben honos madarak és nem vadászható kisemlősök preparátumai, valamint más vadászterületekről származó siket- és nyírfajdkakas, medvebőr, muflon, mormota és zerge egyaránt helyet kapott a falak között. Az Afrika-teremben pedig Namíbia és Egyenlítői Guinea képviselői – köztük az antilopok különböző alfajai, varacskosdisznó, ecsetfülű disznó, vörös bivaly – mutatkoznak be a látogatóknak. Mindezeket vadászfelszerelések, kések, tőrök, vadászati témájú makettek és műtárgyak egészítik ki.
Említésre méltó a múzeumhoz tartozó kis vadaspark, amelyben őz, szarvas és vaddisznó lakik. Gömbös Mátyás célja azonban nem csak e gazdag gyűjtemény bemutatása volt: arra törekedett, hogy a tárlat a természet szeretetének és tiszteletének fontosságát sugározza, egyúttal leszámoljon a vadászattal szemben táplált negatív előítéletekkel. Érdemes megjegyezni, hogy Magyarszombatfa és az Őrségi vadászati kiállítás egy nyugat-dunántúli körútba is remekül beleillik. A környéken olyan nevezetességeket találunk, mint a pankaszi szoknyás harangláb, az őriszentpéteri katolikus templom vagy a szalafőí Pityerszeren található szabadtéri néprajzi gyűjtemény.